background img
banner

  Wady i zalety monitoringu

  12 lat temu przez

  Pojęcie monitoringu kojarzy się z bezpieczeństwem, ochroną, podglądaniem, mierzeniem, zbieraniem informacji na przeróżne tematy. Wykorzystywane jest ono w prawie wszystkich dziedzinach nauki. Sprzęt do monitoringu jest dostępny dla wszystkich osób, czy to prywatnych, instytucji czy firm.

  Telewizja przemysłowa umożliwia szybkie wykrycie obcej osoby na naszym terytorium. Jego największą zaletą jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, spada też ilość kradzieży i włamań. Mając zainstalowaną kamerę mamy kontrolę nad wszystkim co dzieje się w obejściu i w samej nieruchomości. Do zalet monitoringu możemy zaliczyć również proste przeglądanie i przechowywanie zapisu, szybkie przeglądanie nagrań, sterowanie kamerami za pomocą programu komputerowego.

  Kamery, które mają reflektory podczerwonego światła umożliwiają obserwację w ciemności. Kolejną zaleta będzie możliwość łączenia się z kamerą z każdego miejsca na świecie przez użycie połączenia internetowego. Połączenie takie jest możliwe o każdej porze dnia i nocy. Kamera przemysłowa zainstalowana w zakładzie pracy daje zdalną kontrolę nad pracą pracowników, przez co zwiększa się ich wydajność i zdyscyplinowanie. Systemy monitoringu są coraz tańsze.

  Natomiast największą wadą telewizji przemysłowej jest jednorazowy koszt jej instalacji. Biorąc pod uwagę dostępne na rynku rodzaje kamer pamiętajmy, że każda z nich może mieć inne wady i zalety. Do wad kamery ip napewno można zaliczyć wysoki koszt jej zakupu. Kamera taka stawia też wysokie wymagania dla sieci internetowej przez co różna jest jakość i wydajność uzyskanego obrazu. Zaś negatywną cechą kamery megapikselowej będzie stosunkowo niska czułość kamer, przez co potrzebne jest jej bardzo dobre oświetlenie monitorowanej przestrzeni.

  Ważną kwestią będzie sprawdzenie personelu zajmującego się instalacją systemu monitoringu. Gdy będzie on prawidłowo wyszkolony i poinstruowany napewno nie popełni żadnego błędu związanego z jego działaniem.

  Aktualnie systemy monitoringu otaczają nas z każdej strony śledząc nasz każdy ruch. Nie da się nie zauważyć, że stosowanie monitoringu jest coraz powszechniejsze, a jego niebywałą zaletą jest możliwość szybkiego wykrywania sytuacji niebezpiecznych.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *