background img
banner

  Usuwanie kleju z karoserii – porady

  11 lat temu przez

  O tym jak ciężko jest usunąć klej z karoserii samochodowej przekonało się już wielu lakierników. Istnieje jednak kilka praktycznych porad, które przy odrobinie cierpliwości pomogą nam się go skutecznie pozbyć.

  Zdecydowana większość klejów typu „Super Glue” tworzona tak, aby maksymalnie skrócić okres zastygania kleju. Ciężko jest usunąć zaschnięty klej z mniej wymagających powierzchni niż karoseria samochodowa, dlatego nie powinniśmy się zdziwić, gdy lakiernik samochodowy zaproponuje nam pomalowanie danego elementu.

  eye-of-the-car-1085908-mIstnieje wiele domowych porad na usunięcie zaschniętego kleju z powierzchni karoserii, jednak wiele z nich jest nieskutecznych. Klasycznym już przykładem jest wykorzystanie w tym celu zmywacza do paznokci lub rozpuszczalnika nitro. Zdecydowanie odradzamy takie działania, gdyż środki te nie są do tego przeznaczone, niekiedy powierzchnia kleju zostanie nienaruszona, a „gratisowo” otrzymamy plamę wytartego lakieru dookoła. W takim przypadku niekiedy znacznie taniej może nas wynieść zakup używanych części nadwozia, niż usunięcie kleju, a następnie lakierowanie konkretnej części.

  Jednym ze skutecznych sposobów jest wykorzystanie w tym celu żyletki, która poprzez swoją cienkość oraz ostrość wydaje się być idealnym materiałem do zeskrobania kleju z karoserii. Lakier zdrapujemy delikatnie starając się nie naruszyć jego wierzchniej warstwy. Następnie wykorzystujemy wodny papier ścierny, najlepiej o gradacji w przedziale 2000 – 2500 i delikatnymi ruchami pozbywamy się pozostałości kleju. Wadą tego rozwiązania jest matowy lakier, jaki pozostaje w okolicach plamy z klejem. Mimo to efekt jest zadowalający. Na karoserii nie powinno być śladów kleju, a lakier do poprzedniej formy możemy przywrócić za pośrednictwem emulsji renowacyjnej, dostępnej w wielu sklepach motoryzacyjnych. Jeśli jesteśmy nastawieni na lakierowanie powierzchni, to przed zadecydowaniem o tym warto rozejrzeć rozważyć zakup części używanych w AutoParto.pl. W przypadku, gdy posiadamy popularny samochód w często spotykanej odmianie kolorystycznej mamy duże szanse na znalezienie pasującej części do naszego auta w cenach niższych od zabiegu lakierowania.

  Jeśli szukają Państwo wysokiej jakości części z „drugiej ręki”, polecamy: http://www.autoparto.pl

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *