background img
banner

  Trybuny stałe czy trybuny teleskopowe ?

  11 lat temu przez

  Czy ktoś z nas wyobraża sobie wrócić do czasu, gdzie podczas meczów stało się dookoła boiska i oglądało się rozgrywki? Na szczęście dzisiaj nie trzeba już do tego wracać mamy trybuny, które zapewniają nam niewątpliwy komfort podczas oglądania wydarzeń sportowych.

  trybuna_teleskopowaJednak chyba jako zwykli obserwatorzy nie do końca zwracamy uwagę na elementy drugorzędne lub i trzeciorzędne takie jak np. trybuny sportowe, bez których nie mielibyśmy możliwości oglądnąć wygodnie i dokładnie meczu. Stały się one kluczowym wyposażeniem każdego obiektu sportowego. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje trybun stosowanych w dzisiejszym budownictwie sportowym, trybuny stałe i trybuny teleskopowe czyli składane.

  Jeśli chodzi o trybuny stałe to zaleca się je do obiektów krytych, gdzie krzesełka nie są narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z kolei trybuny teleskopowe, bardzo dobrze pasują do konstrukcji otwartych, ponieważ ten rodzaj trybun pozwala na składanie siedzisk, przez co możemy uchronić je przed deszczem, śniegiem czy gradem. Do niedawna była możliwość składania takich trybun jedynie w sposób ręczny, dziś już można użyć pilota, który sprawia, że krzesełka składają się automatycznie, oszczędzając pracy osobom odpowiedzialnym za obiekt.

  Trybuna sportowa powinna zapewnić komfort, ale także bezpieczeństwo osobom zasiadającym na niej, ponieważ dzisiaj konstrukcje maja naprawdę różne profile, i utrzymują różny ciężar. Odpowiednie rozłożenie podstaw konstrukcji, platformy i siedzisk sprawi, że trybuna będzie bezpieczna dla kibiców.

  Kategoria artykułu:
  Sport

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *