background img
banner

  Tłumaczenie standardowe czy specjalistyczne?

  10 lat temu przez

  Tłumaczenia specjalistyczne stanowią grupę tekstów, które są  nieco droższe, niż te standardowe. Jednak jak rozpoznać czy nasz tekst na pewno kwalifikuje się jako specjalistyczny? To ważne ponieważ biura tłumaczeń w odmienny sposób rozumieją i kwalifikują te różnice.
  Zdarza się, że teksty, które wymagają jedynie odrobinę więcej wysiłku niż przetłumaczenie aktu urodzenia czy numeru rejestracyjnego pojazdu są oceniane jako specjalistyczne. Będzie to skutkowało o wiele wyższą ceną.

  eeeeeeeeeeeDlatego warto odnaleźć specjalistów, którzy doskonale rozumieją różnice pomiędzy tekstem standardowym, a tekstem specjalistycznym.

  Za najlepszy przykład może posłużyć tu biuro tłumaczeń online, o którym można dowiedzieć się więcej na jego oficjalnej stronie internetowej http://www.transmem.pl/

  Za tekst specjalistyczny powinno uważać się taki, do którego osoba tłumacząca musi posiadać specjalną wiedzę w określonym zakresie i znać w danym języku odpowiednik konkretnego słowa, np. wahacz.Do takich tekstów możemy zaliczyć więc techniczne instrukcje obsługi czy dokumentacje medyczną.

  W przypadku zwykłych tłumaczeń, przy bieżących umiejętnościach językowych młodych Polaków,  zdecydowana większość ludzi może sama próbować tłumaczyć teksty, do czego pomocny może okazać się np. internetowy translator, taki ten dostępny pod adresem strony: http://www.transmem.pl/internetowy-translator-przetlumacz-swoj-tekst/

  Zatem sam przetłumacz swój tekst!

  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *