background img
banner

  Świeżo wyciskane soki to zbawienie dla całego organizmu

  8 lat temu przez

  Ostatnio coraz popularniejsze staje się domowe wyciskanie soków zarówno tych owocowych, jak i warzywnych. Tego rodzaju napoje kupowane w sklepie zazwyczaj, oprócz nazwy, mają bardzo mało wspólnego z prawdziwymi zdrowymi sokami, a świadomość konsumentów pod tym względem rośnie z roku na rok. Jeśli nadal jesteś nieprzekonany co do zdrowotnych właściwości świeżo wyciskanych soków, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Zdrowa dieta, lecz nie ze sklepu

  Picie świeżych soków zarówno owocowych, jak i warzywnych to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej, bogatej w różnorodne środki odżywcze diety. Wyciskarka do soków czy też warzyw pozwala na oddzielenie wspaniałego świeżego soku od pozostałej części warzywa lub owocu.

  Dlaczego sklepowe soki z kartonu czy też butelki nie powinny być przez nas spożywane? Są one na etapie produkcji poddawane pasteryzacji, aby przedłużyć ich termin przydatności do spożycia, a wysoka temperatura podczas tego procesu pozbawia owoce i warzywa ich naturalnych wartości odżywczych. Sklepowe soki są zazwyczaj rozrzedzane za pomocą wody i posiadają nadmierną ilość cukru i chemicznych dodatków.

  Wszystko co najlepsze z owoców i warzyw

  Dzięki świeżo wyciskanym sokom z warzyw i owoców możemy znacząco poprawić nasz dotychczasowy sposób odżywiania, co świetnie wpłynie na nasz organizm. Takie wysoko wartościowe napoje nie zawierają żadnych tłuszczy ani białka, dostarczają natomiast organizmowi ludzkiemu łatwo przyswajalnych węglowodanów oraz pomagają mu w szybszej i efektywniejszej regeneracji.

  Świeże soki to doskonałe źródło substancji budulcowych i świetny sposób na alkalizację organizmu. Wyciskarka do warzyw lub soków pozwala nam uzyskać najzdrowszy nektar, a jedna szklanka takiego napoju owocowo-warzywnego dostarczy nam nawet 6 g wartościowego białka, zawiera witaminy B, C, E oraz beta karoten. Regularne picie świeżo wyciskanych soków ma właściwości lecznicze, doskonale wpływa na skórę, włosy, paznokcie oraz oczy, a także skutecznie wspomaga wszelkie kuracje odchudzające.

  Tak więc każdy, komu zależy na własnym zdrowiu oraz zdrowiu najbliższych powinien wzbogacić swoją dietę o świeżo wyciskany sok owocowo-warzywny. Wystarczy wyciskarka do soków i w kilka minut można przygotować w domowym zaciszu wysoko wartościowy napój dla całej rodziny.

  Artykuł powstał przy współpracy z firmą http://www.vitajuice.pl/  

  Kategoria artykułu:
  Poradniki · Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *