background img
banner

  Sieć wewnętrzna w firmie, czyli co daje nam intranet

  7 lat temu przez

  Jak racjonalnie ułatwić i zmodernizować funkcjonowanie w Twojej firmie, aby zwiększyć jej efektywność, a przy tym uzyskać jeszcze lepsze wyniki finansowe organizacji? Wystarczy dobry i łatwy w obsłudze system intranetowy, który wykona większość pracy za Ciebie.

  Firma w firmie

  Intranet dla firm to przede wszystkim wewnętrzna sieć przeznaczona do użytku pracowników konkretnego przedsiębiorstwa czy też instytucji. Zazwyczaj takie rozwiązanie zawiera bardzo dużą ilość informacji, z czego duża ich część stanowi pilnie strzeżoną tajemnicę organizacji. Najpopularniejszym systemem intranetowym jest bez wątpienia system CRM (ang. Customer Relationship Management).

  Intranet dla firm i instytucji to przede wszystkim wewnętrzny system pozwalający na wymianę oraz zarządzanie informacjami, dokumentacją, plikami multimedialnymi, a także regulaminami i wewnętrznymi procedurami organizującymi działalność firmy. Intranet jest zazwyczaj dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, dzięki której komunikacja w firmie odbywa się szybko i płynnie. Oczywiście do takiej nieograniczonej wymiany informacji jest potrzebny w tym przypadku dostęp do sieci internetowej.

  Co daje profesjonalny system intranetowy organizacji?

  Przede wszystkim jest tani we wdrożeniu, ponieważ wykorzystuje do tego funkcjonujące już w firmie infrastruktury informatyczne. Pozwala na szybkie i intuicyjne zarządzanie, monitorowanie oraz udostępnianie informacji. Ponadto możliwe jest szczegółowe monitorowanie działań oraz przydzielonych zadań dla konkretnych osób czy też działów, co pozwala na aktualną kontrolę tego, na jakim etapie są realizowane projekty. Wdrożenie systemu intranetowego w firmie to również wymierne korzyści finansowe dla organizacji poprzez wyeliminowanie kosztów związanych z zarządzaniem informacjami i dokumentacją, a także strat pojawiających się w wyniku braku takich informacji czy też dokumentów.

  Intranet dla firm to skuteczne narzędzie do udostępniania ważnych wzorów dokumentów, umów oraz prezentacji szkoleniowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy przedsiębiorstwa mają lepszy dostęp do wszystkich niezbędnych danych dotyczących nie tylko ich samych, ale również życia firmy. Intranet pozwala także na szybsze i efektywniejsze wdrożenie nowych pracowników w specyfikę działania organizacji, a tym samym na lepszą ich integrację z resztą pracowników. Zalet sytemu intranetowego jest naprawdę wiele i nie sposób wymienić je wszystkie.

  Intranet dla firm rozwiązaniem przyszłości

  Dzisiejszy system intranetowy to bez wątpienia narzędzie będące połączeniem dawnych systemów informatycznych stosowanych w firmach z nowymi rozwiązaniami, pozwalającymi m.in. na sprawną wymianę informacji czy też na mobilny dostęp do zasobów konkretnego przedsiębiorstwa. Jedno jest pewne. Trudno sobie obecnie wyobrazić efektywnie działającą firmę bez odpowiedniej sieci intranetowej, posiadającej zaawansowane narzędzia informacyjne, biznesowe, integracyjne oraz organizacyjne.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *