background img
banner

  Rodzina królewska zjednoczy się w obliczu śmierci?

  3 lata temu przez
  Rodzina królewska zjednoczy się w obliczu śmierci?

  Wszystkich zaszokowała informacja, że Filip, książę Edynburga zmarł 9 kwietnia na zamku w Windsorze. Od lutego tego roku przebywał w różnych szpitalach, jednak w ostatnim czasie wrócił do domu i wydawało się, że jego stan zdrowia poprawił się.

  Na co chorował książę Filip

  Rzecznik prasowy rodziny królewskiej podkreślił, że stan zdrowia księcia nie miał nic wspólnego z Covid-19, ani szczepionką, którą przyjął wraz z królową na początku stycznia. Leczył się m. in. na poważną infekcję dróg moczowych, jednak jak podają brytyjskie media książę zmagał się z tym problemem już od około 10 lat. Nigdy wcześniej jednak nie leczył się na choroby serca, a jak wiemy ostatnich tygodniach życia było to jego głównym schorzeniem.

  Kontrowersyjna i kochana postać

  Mąż Elżbiety II, był wyjątkowym człowiekiem. Wzbudzał wiele kontrowersji, między innymi, dlatego, że jego bliscy zdradzali sympatie faszystowskie podczas wojny. Musiał zerwać kontakty z nimi, kiedy zaczął starać się o rękę księżnej Elżbiety, zrzekł się także swojego nazwiska i przyjął obywatelstwo brytyjskie.

  Nie brak o nim opinii, jedni uważali go za człowieka wyzwolonego, pełnego wyobraźni, inni po prostu za gbura. Wiele osób zmieniło jednak opinię za sprawą serialu Netflixa The Crown, w którym został przedstawiony jak osoba postępowa i kochająca, ale kiedy wymaga tego sytuacja, również surowa. To głównie serial zapewnił mu w ostatnich latach przychylność poddanych, bowiem od swych 90 urodzin nie pokazywał się on już publicznie, a wszystkie obowiązki przejęli po nim wnukowie Harry i William.

  Czy śmierć dziadka połączy braci

  Wiele kontrowersji wzbudził fakt, że słynny już wywiad Harry’ego i Meghan, w którym otwarcie krytykowali rodzinę królewską pojawił się w dniu operacji księcia Filipa. Harry zawsze miał bliskie relacje z dziadkiem. To właśnie bezpośrednio z nim i królową nadal miał kontakt po wyprowadzce do Kalifornii.

  Nic jednak nie wskazuje na to, aby obecna sytuacja ociepliła stosunki pomiędzy księciem Harrym a księciem Williamem, oraz resztą rodziny królewskiej. Niestety nadal bracia pozostają w napiętych stosunkach, a jedyne oświadczenie, jakie otrzymaliśmy brzmiało: „Cała rodzina ze smutkiem dowiedziała się, jak trudne były ostatnie lata dla Harry’ego i Meghan. Poruszone przez nich kwestie, szczególnie te związane z rasą, są bardzo niepokojące. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, są traktowane bardzo poważnie i zostaną omówione prywatnie przez rodzinę”.

  Kategoria artykułu:
  Prawo i polityka · Życie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *