background img
banner

  Przetworniki ciśnienia oraz poziomu

  7 lat temu przez
  Przetworniki ciśnienia oraz poziomu

  Obok temperatury to właśnie ciśnienie jest najczęściej mierzoną wielkością fizyczną w wielu przemysłach. Zazwyczaj jednak dotyczy to branży hydraulicznej, w której wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia mierzące ciśnienie. Zatem jakie są najbardziej popularne przyrządy do mierzenia ciśnienia, jak również innych wielkości w przemyśle?

  Popularne przetworniki ciśnienia

  Bardzo często w wielu zastosowaniach przemysłowych wykorzystywane są przetworniki ciśnienia firmy PELTRON. Warto wiedzieć, iż możemy podzielić je na przetworniki ekonomiczne oraz uniwersalne, a także miniaturowe.

  przetwornik cisnienia npc

  przetwornik ciśnienia npc, peltron.pl

  Przetworniki dokonują pomiaru ciśnienia za pomocą jego zmiany na sygnał wyjściowy prądowy lub też napięciowy. Warto wiedzieć, iż wspomniany sygnał wyjściowy jest często przetwarzany sygnał cyfrowy. Po odpowiedniej obróbce jest zapamiętywany i kolejno możemy go zobaczyć na ekranie naszego komputera. Tym samym istnieje możliwość otrzymania w szybki sposób różnego rodzaju wykresów oraz tabel.

  Warto wiedzieć, iż możemy zakupić nie tylko same przetworniki do pomiaru ciśnienia. Istnieje możliwość zakupu również przetworników, które służą do różnicy pomiarów ciśnień. Tego typu produkty są bardzo powszechnie wykorzystywane w przemyśle. W ofercie dostępne są także urządzenia kondycjonujące sygnał. Dostępne są również urządzenia do obróbki cyfrowej, które możemy zakupić razem ze specjalnym oprogramowaniem.

  Sondy głębokości i przetworniki poziomu

  sonda hydrostatyczna

  Hydrostatyczne sondy głębokości i przetworniki poziomu Peltron

  Coraz częściej wykorzystywane są także różnego rodzaju sondy głębokości oraz przetworniki poziomu. Przykładowo za pomocą zanurzeniowych sond hydrostatycznych możemy zmierzyć poziom cieczy między innymi w zbiornikach otwartych. Mogą to być na przykład oczyszczalnie, jak również baseny, a także przepompownie czy też studnie głębinowe. Taka sonda zostaje opuszczona na dno zbiornika za pomocą specjalnego kabla. Pomiar za pomocą tego typu urządzenia jest możliwy, ponieważ w kablu sondy umieszczona jest specjalna kapilara. Warto wiedzieć, iż tego typu sondy dostępne są w różnych średnicach, dzięki temu każdy z pewnością znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

  Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju urządzeń do pomiarów ciśnienia, jak również innych wielkości fizycznych, które znajdują zastosowanie w przemyśle. Bardzo często nie wiemy, jaki produkt powinniśmy zakupić, ponieważ wybór jest ogromny. Warto pamiętać, iż najlepszym rozwiązaniem jest kupno produktów tylko i wyłącznie renomowanych firm, które od dawna działają na rynku. Dzięki temu zyskamy pewność, iż urządzenia są doskonałej jakości.

  Przypisane tagi:
  Kategoria artykułu:
  Przemysł

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *