background img
banner

  Prestiż i komfort dzięki markowym piórom

  5 lat temu przez
  markowe pióro

  Niezależnie od upływu czasu, markowe pióra wciąż są symbolem elegancji, klasy i prestiżu. Nie dziwi zatem, iż pomimo dostępu do wielu innych rodzajów artykułów piśmienniczych, pióra stale nie wychodzą z użytku. Warto zauważyć, że obecnie użytkownicy mogą korzystać z rozmaitych  piór markowych, z których większość zaklasyfikować można jako pióra wieczne lub kulkowe.

  Markowe pióro wieczne

  Pióro wieczne jest zdecydowanie najbardziej klasyczne, a jednocześnie eleganckie. Narzędzie piśmiennicze tego typu zakończone jest metalową stalówką, z której pomocą przenosi się atrament na papier. Najczęściej pochodzi on dzisiaj z nabojów wkładanych do pióra, choć nie brakuje też tradycjonalistów, pobierających atrament z kałamarza.

  markowe pióra wieczne

  Cena markowego pióra wiecznego zwykle jest relatywnie wysoka. Odpowiada za to z pewnością klasa tego rodzaju pióra, należy jednak wskazać również, że jest to bardzo komfortowy w użytku artykuł piśmienniczy. Piórem wiecznym pisze się lekko, nie trzeba dociskać stalówki do papieru, co ma miejsce w przypadku pisania długopisem. Tym samym pisząc piórem wiecznym, mniej męczy się rękę. Należy pamiętać o wyborze markowego pióra wiecznego, gdyż najtańsze modele od mało znanych producentów często powodują powstawanie kleksów, a ich stalówki są mało wytrzymałe.

  Grawer na piórze

  Bardzo popularne są dziś zamówienia markowych piór z grawerem. Rzecz w tym, iż z piór wiecznych korzystają najczęściej ludzie na wysokich stanowiskach, dla których są one symbolem zajmowanej pozycji. Tym samym decydują się na grawerowanie na narzędziu swojego nazwiska. Ponadto, z pewnością wybór markowego pióra z grawerem jest dobrym pomysłem, jeżeli przedmiot ten ma być prezentem dla kontrahenta czy też klienta. W takim przypadku pióro świetnie pełni funkcję gadżetu reklamowego, jeżeli widnieje na nim nazwa firmy.

  Markowe pióro kulkowe

  Podobnie jak pióro wieczne, model kulkowy również wykorzystuje atrament. Niemniej mechanizm spływania atramentu do końcówki narzędzia przypomina bardziej ten zachodzący we flamastrze. Natomiast gdyby przyjrzeć się bliżej końcówce markowego pióra wiecznego, przypomina ona nieco końcówkę długopisu. Również odczucia użytkownika są podobne, jak podczas użytkowania długopisu.

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *