background img
banner

  Pożyczka społecznościowa – jak zdobyć środki na inwestycje?

  5 lat temu przez
  pożyczka społecznościowa

  Pożyczka społecznościowa jest jeszcze stosunkowo mało popularną formą finansowania inwestycji na Polskim rynku. By zdobyć niezbędny kapitał na rozwój swojego biznesu niekoniecznie musimy zwracać się do instytucji finansowych, szczególnie tych z sektora bankowego. Istnieją inne, alternatywne i bezpieczne źródła, które pozwolą nam pozyskać potrzebne fundusze. 

  Pożyczki społecznościowe – czym są?

  Takim alternatywnym sposobem pożyczenia pieniędzy na rozwój biznesu są pożyczki społecznościowe. Działają one na zasadach zwykłych, zabezpieczonych pożyczek. Główną różnicą jest to, że pozyskanie środków odbywa się poza instytucjami bankowymi i pozabankowymi. Potrzebne środki pożycza nam inwestor prywatny – osoba fizyczna, instytucja lub firma. Zasady udzielenia każdej pożyczki ustalane są indywidualnie przez strony.

  bezpieczna inwestycja pieniędzy

  Jak zabezpieczona jest pożyczka społecznościowa?

  Pożyczkodawca i pożyczkobiorca zawierają pomiędzy sobą umowę, w której jasno określone są zasady, na jakich pożyczka jest udzielna – czas kredytowania, sposób jej spłaty, odsetki. Ustanawiane jest również zabezpieczenie środków, co pożyczkodawcy daje niezbędną gwarancję zwrotu środków. W umowie pośredniczy profesjonalna firma, która na określonym etapie weryfikuje niezbędne informacje i założenia zawarte w umowie.

  Bezpieczna inwestycja pieniędzy

  Pożyczkodawca w przypadku pożyczki społecznościowej staje się jednocześnie inwestorem. To on decyduje, jaki projekt, spośród wielu zaprezentowanych w dedykowanych serwisie, chce wesprzeć. Jednocześnie czerpie z niego profity w postaci odsetek od pożyczonego kapitału o ustalonej wartości.

  Więcej informacji o pożyczkach społecznościowych można zdobyć na stronie: https://investpartners.pl.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *