background img
banner

  Popękana skóra pięt – niebezpieczeństwo dla organizmu

  11 lat temu przez

  Przez większą część roku, po wiele godzin dziennie, nasze stopy są uwięzione w szczelnie zakrytych lub zasznurowanych butach, przez co zrozumiałym jest, iż potrzebują o wiele większej troski i pielęgnacji. Zlekceważenie ich potrzeb może prowadzić do bardzo uciążliwych powikłań w przyszłości, w tym między innymi do popękania skóry szczególnie na piętach.

  Stopa to jedna z tych części ciała człowieka, która pokryta jest nieco grubszą skórą niż inne. Szczególnie podeszwa stopy jest o wiele twardsza niż reszta powierzchni skóry ludzkiej. Niestety, z tego też powodu skóra podeszwy stopy szybciej rogowacieje, co bez odpowiedniej pielęgnacji może być naprawdę uciążliwe i nieestetyczne. Najczęstszą dolegliwością występującą na stopach są tzw. popękane pięty, które nie tylko wyglądają mało efektownie, ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia organizmu człowieka.

  stopy3Pęknięcia na piętach wyglądają jak szczeliny w skałach i tu raczej nie pomogą ani plastry na odciski (red.: http://www.scholl.com.pl/produkty/szczegoly/odciski/2), ani też przybory do pedicure, by się ich pozbyć. Te pęknięcia stanowią nie lada niebezpieczeństwo, ponieważ są doskonałym kanałem transportowym dla bakterii i wirusów wnikających w ciało człowieka. Gdy już dojdzie do popękania skóry pięt, to pomoc specjalisty może okazać się nieodzowna. W takiej sytuacji leczenie jest niestety długotrwałe i pracochłonne. Jeden zabieg w gabinecie dermatologicznym polega zazwyczaj w pierwszej kolejności na moczeniu stóp w wodzie z dodatkiem soli przez około 5 minut, a następnie przy pomocy frezarki diamentowej jest usuwany twardy naskórek z pięt. Kolejny etap polega na nałożeniu na stopy specjalnego preparatu leczniczego i owinięciu ich folią. Po około 30 minutach stopy zostają wytarte i dobrze osuszone.

  Oczywiście specjaliści radzą, by nie czekać na rozwój dolegliwości przy zauważeniu pierwszych oznak popękanych pięt, lecz stosować profilaktyczną pielęgnację celem wyeliminowania konieczności późniejszego odwiedzania gabinetu lekarskiego. Na rynku istnieje wiele preparatów służących ochronie podeszw stóp. Warto na przykład skorzystać z produktów Scholl, firmy, która zajmuje się między innymi produkcją preparatów leczniczych z zakresu podologii od ponad 100 lat.

  Doskonała gama kremów i sztyftów Scholl skutecznie wygładza szorstkie, suche i popękane pięty, zapobiegając infekcjom oraz likwidując uczucie dyskomfortu. Profilaktyka i systematyczna pielęgnacja pomoże utrzymać skórę miękką i elastyczną, przez co będzie w stanie wytrzymać duże napięcia oraz nacisk podczas codziennej eksploatacji.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *