background img
banner

  Pokonaj cellulit i ciesz się swoim ciałem

  12 lat temu przez

  Cellulit, nazywany też pomarańczową skórką, to defekt, z którym zmaga się mnóstwo kobiet – naukowcy twierdzą, że cellulit pokazuje się u 80 procent kobiet po 25 roku życia. Jak bodaj każdy wie, cellulit z wyglądu przywodzi na myśl pomarańczę – nie z powodu koloru – ale ponieważ w obu przypadkach podobna jest ich struktura.

  Warto zatem wiedzieć, jakie czynniki powodują tą nieprzyjemną przypadłość oraz jak się pozbyć cellulitu, jeśli już się pojawi. Tworzenie się cellulitu na powierzchni ciała jest powiązane z wieloma czynnikami. Przede wszystkim pojawianiu się tego problemu służy mała ilość ruchu, statyczny tryb życia oraz błędnie przygotowana dieta. Organizm, a głównie układ krwionośny, źle działa przy małym wysiłku fizycznym ze strony jego właściciela. Dobrym działaniem profilaktycznym, ale nadto i doskonałym sposobem pozwalającym zniwelować cellulit, jest bez dwóch zdań sport. Powinnaś wypróbować ćwiczenia typu pilates lub jakiś rodzaj jogi. Pozwalają one na utrzymanie dobrej formy oraz szczupłej figury, bez grama cellulitu.

  Poza sportem, istotnym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu skórki pomarańczowej jest niewątpliwie dieta obfitująca w cukry oraz tłuszcze (przede wszystkim trans). Do codziennego menu warto wprowadzić warzywa, owoce, a także pić spore ilości wody mineralnej i odstawić kawę oraz wszelkie używki.

  Każda kobieta pragnie tego, żeby jej wizerunek prezentował się pięknie i młodo. Cellulit niestety odbiera kobiecie troszkę piękna, dlatego powinnyśmy zdecydowanie i możliwie wcześnie zacząć z nim walkę. Jeśli zaniedbamy profilaktykę, ciężko może być z powrotem do dawnego wyglądu.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *