background img
banner

  Płyty jomb – charakterystyka i zastosowanie

  3 lata temu przez
  płyta jumbo

  Płyty jomb jest to jeden z rodzajów betonowych płyt drogowych, stosowanych na przykład podczas remontów uszkodzonych odcinków drogi. Płyty jomb są bardzo wytrzymałe i trwałe, dlatego znajdują znacznie szersze spektrum zastosowania, jak chociażby w nowoczesnym budownictwie. Kiedy i gdzie warto zastosować płyty jomb i czym różnią się one od popularnych płyt jumbo?

  Płyty jomb – co to takiego?

  Płyty jomb są to prefabrykaty betonowe, wykonane z charakteryzującego się dużą trwałością połączenia betonu i żelbetu. Dzięki swojej wytrzymałości doskonale sprawdzają się właśnie jako drogi tymczasowe czy też „awaryjne’ zastępujące drogę na czas jej remontu, co więcej dzięki szybkiemu i łatwemu montażowi, płyty mogą służyć przez wiele dekad podczas różnego rodzaju pracy przy infrastrukturze drogowej i nie tylko.

  Gdzie możemy zastosować płyty jomb?

  Jak już wspominano, płyty jomb powszechnie stosowane są w infrastrukturze drogowej, na przykład podczas prac naprawczych nad uszkodzonymi odcinkami dróg. Jednak coraz częściej możemy spotkać te teoretycznie techniczne elementy w budownictwie indywidualnym. Inwestorzy chętnie budują z nich chodniki, zabudowują place wokół domu, a także, co wydaje się oczywiste, używają ich do ekonomicznego i szybkiego stworzenia drogi dojazdowej do posesji. Płyty jomb, czy też inaczej płyty jumbo gwarantują bowiem, że tak wykonana droga będzie trwała, wytrzymała i stabilna.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *