background img
banner

    Piekarnik do zabudowy czy wolnostojący

    6 lat temu przez
    piekarniki do zabudowy

    Wybór urządzeń do kuchni jest zadaniem bardzo ważnym, gdyż będą one służyć przez wiele lat. Jednym z bardziej istotnych sprzętów AGD jest zaś piekarnik – i tu pojawia się pytanie: jaki wybrać? Wolnostojący czy do zabudowy? Poniżej zostaną przedstawione plusy i minusy obu rozwiązań, by podjęcie decyzji stało się łatwiejsze.

    Piekarniki wolnostojące

    Wybierane są one najczęściej do kuchni urządzanych w stylu tradycyjnym, a nie ultra nowoczesnym. Ustawia się je w dowolnym miejscu kuchni, dlatego ich oferta i różnorodność jest dość duża: ponieważ producenci nie są ograniczani standardowymi wymiarami zabudowy AGD. Na rynku znaleźć też można wolnostojące piekarniki w stylu retro, które wyglądają naprawdę ciekawie. Wśród zalet tego rodzaju piekarników można oczywiście wymienić to, że sprawdzają się w każdej kuchni, nawet tej najmniejszej, bo można je umieścić w wybranym miejscu między szafkami, nie potrzebują żadnej specjalnej oprawy ani nie sprawiają problemów w ustawianiu (w większości przypadków nie wymagają wykonywania żadnych przeróbek). Trzeba także zaznaczyć, że piekarniki wolnostojące w żaden sposób nie ustępują piekarnikom do zabudowy pod względem technologicznym. Choć pasują do kuchni klasycznych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by piekarniki w kolorze stali zostały ustawiane także w kuchniach w stylu minimalistycznym – pod warunkiem, że inne sprzęty AGD będą do nich pasować.

    piekarniki do zabudowy

    Piekarniki do zabudowy

    Piekarniki do zabudowy wybiera się najczęściej do kuchni z nowoczesnym i eleganckim wystrojem, bo ukryte w zabudowie po prostu wyglądają bardziej modnie. Bardzo ważne jest tutaj, że piekarniki do zabudowy nie zaburza estetyki wnętrza, bo wedle gustu mogą być one widoczne, ale też ukryte za frontami szafek (drzwiczkami, które otwiera się w trakcie pieczenia) – a wtedy wystrój kuchni jest zupełnie jednolity. Tego rodzaju piekarniki można umieszczać nisko – pod płytami do gotowania, ale także na wysokości oczu. Jest to bardziej bezpieczne (szczególnie w obecności dzieci, a zarazem komfortowe w ich użytkowaniu (nie trzeba się nieustannie schylać). Rozdzielenie piekarnika i płyty do gotowania daje też większe pole manewru w kwestii wystroju kuchni (gotować można np. na “wyspie”). Piekarniki do zabudowy wcale nie muszą być zaś mniejsze niż piekarniki wolnostojące i jak już było wspomniane wcześniej – nie ustępują im również funkcjonalnością. Jak więc widać, każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety, dlatego wybór powinien być definiowany przez wyznaczniki takie jak: styl, wielkość, rozkład kuchni oraz indywidualne gusta.

    Kategoria artykułu:
    Dom i ogród

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *