background img
banner

  Odblaski kocie oczka LED

  7 lat temu przez
  kocie oczka led

  Popularne odblaski kocie oczka LED – to właśnie dzięki nim po zmierzchu widzimy dokładnie nasz pas drogi, jak również jej pobocze.

  Odblaski kocie oczka LED wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Wykorzystują zjawisko retrorefleksji, które polega na odbijaniu promieni świetlnych. Oznacza to, iż przykładowo podczas jazdy samochodem odbite promienie świetlne padające z reflektorów samochodowych odbijają się od materiału odblaskowego i kolejno powracają do źródła. Tym samym element może świecić po zmroku.

  Warto dodać, iż tego typu elementy odblaskowe odbijają światło niezależnie od jego kąta padania. Wspomniane odblaski znajdują szerokie zastosowanie na drogach, ponieważ charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Ciekawostką jest fakt, iż potrafią wytrzymać nacisk punktowy aż 80 ton. Zatem w jaki sposób przebiega ich montaż?

  Punktowe elementy odblaskowe na drodze montaż

  Należy mieć świadomość, iż tego typu elementy odblaskowe wykonane ze szkła hartowanego są instalowane wewnątrz nawierzchni drogi. Dzięki temu jak już wcześniej wspomniano charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, można na nie najeżdżać i co ważne, pewnie trzymają się w miejscu. Najczęściej instalowane są w asfalcie, ale możemy je zamontować również w betonie lub kostce.

  Obecnie punktowe elementy odblaskowe na drodze są bardzo popularne. Coraz częściej wiele zarządców dróg decyduje się na ich montaż. Możemy je spotkać na większych drogach, a także mniejszych i rzadziej uczęszczanych. Drogi gminne również bardzo często posiadają tego typu udogodnienia, dzięki  czemu możemy po zmroku czuć się na drodze bezpieczniej.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Comments to Odblaski kocie oczka LED

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *