background img
banner

  Obcy język w biznesie – problemy i bariery

  10 lat temu przez

  W dobie rozwijającej się technologii i techniki coraz więcej przedsiębiorstw prowadzi swoje działalności przy współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Dzięki możliwościom, jakie daje nam Unia Europejska, wydawać by się mogło, że nic nie stoi na przeszkodzie w nawiązywaniu nowych kontaktów i współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej. Tymczasem coraz więcej przedsiębiorstw wykazuje narastające problemy wynikające z bariery językowej.

  flagaŹródło problemu

  Przyczynami problemów w komunikacji w biznesie międzynarodowym są bardzo prozaiczne i łatwe do zwalczenia. Niemniej jednak często powodują duże kłopoty i nieporozumienia. Otóż o ile komunikacja werbalna nie stwarza żadnych problemów, nie możemy tego samego stwierdzić o języku pisanym – o formie formalnej nie wspominając.

  Wiele przedsiębiorstw nawiązujących współprace zagraniczną z różnymi kontrahentami, problem w komunikowaniu ujawnia się w momencie podpisywania umowy. Często przez niedopatrzenia, brak języka formalnego możemy doprowadzić do niechcianej sytuacji, która doprowadzi do anulowania finalizacji ustaleń.

  Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie tłumacza, lecz są to bardzo wysokie koszty, na które nie stać niektóre przedsiębiorstwa. Wydawać by się mogło, że jest to sytuacja bez wyjścia…

  Rozwiązanie jakim jest tłumacz języków obcych online

  W sieci powstała nowa e-usługa, która w szybki i łatwy sposób pomaga przedsiębiorcom borykającym się z problemem tłumaczenia umów i innych dokumentów. Profesjonalne tłumaczenia online gwarantują wysoką jakość tłumaczeń. Niektóre biura zajmujące się tłumaczeniami na swoich stronach oferują taką e-usługę. Można zlecić ją za pośrednictwem Internetu oszczędzając swój czas (na przykład tutaj: http://www.transmem.pl/). Nie wszędzie jednak taka opcja jest możliwa.

  Strony posiadające tego typu usługi są bardzo praktyczne z tego względu, iż profesjonalne tłumaczenia online odbywają się szybciej w porównaniu z tradycyjnymi stronami translacyjnymi. A nigdzie indziej, niż właśnie w biznesie, znane jest hasło, że czas to pieniądz.

   

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *