background img
banner

  Nowy BEST WESTERN w Płocku

  10 lat temu przez

  Po udanym starcie Hotelu BEST WESTERN Galicya w Krakowie oraz BEST WESTERN Hotel Trybunalski w Piotrkowie Trybunalskim, tym razem przyszedł czas na Płock, gdzie do największej na świecie rodziny hotelowej dołączy pierwszy w tym mieście obiekt „Petropol”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków płockiej aglomeracji.

  Liczące około 125 tys. mieszkańców, położone w województwie mazowieckim miasto Płock, jest kolejnym punktem na mapie strategii rozwoju sieci hoteli BEST WESTERN w Polsce.

  – Zależy nam, by BEST WESTERN był siecią o zasięgu ogólnopolskim, której obiekty staną we wszystkich ważnych miastach – powiedział Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor Sprzedaży BEST WESTERN na Polskę.

  prestoHotel Petropol, zlokalizowany przy ul. Jachowicza 49, jest obecnie poddawany pracom remontowo-adaptacyjnym, które mają dostosować dawne oblicze budynku, należącego niegdyś do sieci Orbis, do standardów marki BEST WESTERN. Całkowity koszt modernizacji obiektu hotelowego nie jest do końca znany i ma wynieść w przybliżeniu około kilkunastu milionów złotych. Głównym inwestorem jest Petropol „Da&Pal” Sp. z o.o. i wspólnicy spółka komandytowa. Prace modernizacyjne posuwają się energicznie do przodu. Przez cały czas w obrębie budynku pracuje ponad 70-osobowa ekipa budowlana, która obecnie wykańcza elewację zewnętrzną obiektu. Przewidywany czas zakończenia prac budowlanych to koniec kwietnia 2014 roku.

  Założeniem inwestorów jest stworzenie trzygwiazdkowego, dziewięciopiętrowego budynku utrzymanego w standardzie marki BEST WESTERN. Do dyspozycji gości zostaną oddane 84 pokoje, w tym 4 najwyższej klasy apartamenty, a także dwie, w pełni wyposażone sale konferencyjne mogące w sumie pomieścić do 145 osób (większa 120 osób, mniejsza maksymalnie 25 osób). W budynku „Petropolu” przewidziano również pomieszczenia biurowe przeznaczone pod wynajem na działalność handlową i usługową.

  Jak na standardy BEST WESTERN przystało, nowy hotel tej marki w Płocku mieścił będzie w swoim obrębie wykwintną restaurację, serwującą oryginalne dania z różnych zakątków świata, z których każdy, bez względu na wiek i upodobania kulinarne, będzie mógł wybrać coś dla siebie.

  Nowo powstający Hotel BEST WESTERN Petropol w Płocku adresuje swoją ofertę przede wszystkim do klienteli podróżującej w celach biznesowych lub naukowych. Z tego też powodu inwestorzy planują uruchomić sieć szybkiego transportu, która połączy kompleks hotelowy z największymi portami lotniczymi w regionie.

  – Płock potrzebuje hotelu, który odpowie na oczekiwania wymagających gości, a międzynarodowe standardy sieci BEST WESTERN są dla podróżnych synonimem najwyższej jakości usług – powiedział Dariusz Malinowski, przedstawiciel Spółki Petrol „Da&Pal”.

  Więcej informacji na: http://www.bestwestern.pl/

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *