background img
banner

  Nowoczesne termometry dla rodziny. Co oferują najnowsze urządzenia?

  9 lat temu przez

  Zapewne większość z nas nie zadaje sobie tego pytania przed zakupem termometru dla rodziny. Często w wyborze odpowiedniego urządzenia kierujemy się ceną i prostotą obsługi. Tymczasem producenci prześcigają się w pomysłach i sięgają do najnowocześniejszych technologii, by ułatwić nam życie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, obecnie termometry dla rodziny posiadają wiele przydatnych funkcji, z których warto skorzystać. Mierzenie temperatury jeszcze nigdy nie było prostsze i co ważniejsze – tak bardzo precyzyjne.

  Termometry dla dzieci ułatwią macierzyństwo każdej Mamie

  Nasze maluchy, mimo  troskliwej opieki, często chorują i łapią infekcje. Gorączka jest jednym z głównych symptomów, świadczących o tym, że coś złego dzieje się w organizmie. To właśnie dzięki niej, mamy szansę dowiedzieć się, co dolega dziecku, które jeszcze nie umie określić dolegliwości. Dlatego tak ważny staje się dokładny pomiar temperatury. Niestety, nie każde dziecko chce współpracować z mamą i płacze, kiedy ta zbliża się z tajemniczym przedmiotem.  Na szczęście na rynku są już supernowoczesne termometry dla dzieci, dzięki którym zmierzymy temperaturę nawet opornemu dziecku.

  Do najbardziej popularnych należą egzemplarze do pomiaru na czole. Są nieinwazyjne i potrzebują jedynie kilku sekund, by wyświetlić temperaturę. W przypadku szczególnie niewspółpracujących dzieci (a także seniorów i osób niepełnosprawnych), doskonale sprawdzą się termometry bezdotykowe, które wystarczy zbliżyć do ciała. Nowością są też termometry, które wykorzystują kojący dotyk mamy. Nakładamy je na palec i przykładamy dłoń do czoła naszej pociechy.  Który maluch zaprotestuje?

  Z pewnością nasze dziecko nie oprze się też termometrowi w… smoczku.  Taki pomiar jest dziecinnie prosty, przyjemny i niezauważalny dla malucha.
  Każda mama powinna też zaopatrzyć się w termometr w kształcie zwierzątek, do mierzenia temperatury wody. Takie urządzenia są zabawne, kolorowe i przyjazne dla małego uczestnika kąpieli.

  Termometry dla rodziny – dodatkowe funkcje

  Czego jeszcze możemy spodziewać się po nowoczesnych termometrach elektronicznych? Przede wszystkim możemy liczyć na szybkie, wręcz błyskawiczne pomiary (nawet do jednej sekundy!). Zapomnijmy też o mało precyzyjnej skali, teraz korzystamy z wyświetlaczy LCD, które często wyposażone są w funkcję podświetlania.

  Niektóre z termometrów posiadają też wbudowaną pamięć, dzięki której możemy porównywać pomiary i być na bieżąco z postępem choroby. Wielbiciele zaawansowanych technologii będą zainteresowani termometrami z syntezatorem mowy, który odczytuje zmierzoną temperaturę. Ciekawym rozwiązaniem są też termometry dla rodziny z alarmem ostrzegawczym sygnalizującym podwyższoną temperaturę. Na rynku są też dostępne termometry wszechstronne, które zmierzą temperaturę ciała, pomieszczenia i wody. To propozycja, która z pewnością zadowoli tych, którzy szukają czegoś więcej niż zwykłego termometru elektronicznego.

  Autor: Magda (hugus.pl)

  Przypisane tagi:
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *