background img
banner

  Nowa generacja urządzeń spawalniczych

  11 lat temu przez

  Zapewne niejeden spawacz narzekał kiedyś na ówczesne spawarki, które przez swój duży rozmiar były zbyt nieporęczne. Do wykonania połączeń spawalnych należało uruchomić kilka masywnych urządzeń spawalniczych wykorzystujących mnóstwo energii. Obecne spawarki w niczym nie przypominają tych pierwotnych.

  Pozostałe urządzenia spawalnicze także uległy znaczącej zmianie. Strój ochronny jest bardziej praktyczny, a maska chroniąca całkowicie różni się od kawałka starej blachy niespełniającej swojej funkcji. Powróćmy jednak jeszcze do wspomnianych wcześniej spawarek. Tani, podstawowy model, który w zupełności wystarczy zarówno początkującemu jak i doświadczonemu spawaczowi można już zakupić za około tysiąc złotych. Taka miniaturowa spawarka elektryczna zajmuje znacznie mniej miejsca w porównaniu do starych, masywnych urządzeń. Małe wymiary wcale nie idą w parze z niską funkcjonalnością. Spawanie stali staje się znacznie szybsze i wygodniejsze dzięki zastosowaniu nowej technologii spawania elektrodami.
  Współczesne spawarki ręczne wyposażone są w odpowiednią obudowę, wykonaną ze stalowej blachy, w której umieszczony jest wentylator zapewniający chłodzenie.

  Nowoczesne, miniaturowe spawarki ręczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują specjalistycznym warsztatem takim jaki posiadają zgromadzone w klaster spawalniczy doświadczone firmy .Brak odpowiedniej dużą powierzchni garażowej, by umieścić tam masywne urządzenia spawalnicze również może stanowić problemem. Dlatego dzięki swojej funkcjonalności, poręczności i mobilności, nowoczesne spawarki są coraz częściej wybierane nawet przez mniej doświadczonych spawaczy. Praca z takimi urządzeniami dużo prostsza i wygodniejsza.

  Kategoria artykułu:
  Przemysł

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *