background img
banner

  Niezbędnik kierowcy – chemia warsztatowa

  9 lat temu przez

  Posiadanie samochodu wiąże się ze stałą konserwacją niektórych części. Dbanie o auto ma znaczny wpływ na jego funkcjonowanie i późniejsza wartość sprzedażową. Warto posiadać, więc zestaw akcesoriów chemii warsztatowej zawsze w bagażniku, ponieważ niektóre sprzęty mogą się okazać bezcenne będąc w dłuższej trasie.

   Niezbędne elementy

  samochód2

  Na chemię warsztatową składa się wiele preparatów, które wspomagają czyszczenie, zapewniają ochronę poszczególnych części oraz pomagają konserwację części i układów samochodowych. Wśród tak wielu produktów dostępnych na rynku warto skupić się na kilku głównych kategoriach.

  Kategoria 1: Środki do czyszczenia hamulców i sprzęgieł

  Części samochodu takie jak sprzęgło czy hamulec pracują w bardzo charakterystyczny sposób. Kluczem do zachowania prawidłowego ich funkcjonowania jest utrzymanie właściwego współczynnika tarcia pomiędzy powierzchniami.

  Zabrudzenia z piasku, olejów czy pyłu obniżają współczynnik tarcia. By zwiększyć wydajność tych części samochodowych warto stosować preparaty, które posiadają zwiększoną zawartość substancji czynnych, które z łatwością usuną zabrudzenia.

  Kategoria 2: Masy uszczelniające

  Różne podzespoły mechaniczne samochodu składają się z wielu elementów, które połączone są w różny sposób. Połączenia te muszą być odporne na wysoką temperaturę i wysokie ciśnienie, jakie nie może wydostać się na zewnątrz. Zazwyczaj uszczelnianie tych części odbywa się przy zastosowaniu dość konwencjonalnych metod, niemniej jednak na rynku pojawiły się masy uszczelniające, które nie mogą znaleźć równych.

  Kategoria 3: Śródki do filtrów

  W zależności od typu filtra powietrza, w jaki wyposażony jest samochód, należy wybierać płyny do ich czyszczenia. Do filtrów wykonanych z gąbki dobrze sprawdzają się produkty, które wchłaniają brud i pyły. Zapobiegają w ten sposób przedwczesnemu zużyciu się silnika. Filtry takie również należy czyścić specjalnym płynem.

  W podstawowym wyposażeniu każdego kierowcy powinny znaleźć się takie elementy jak zapasowa opona w sprayu czy klej do lusterek. Zbiór najistotniejszych preparatów w niskich cenach można znaleźć tutaj: http://www.motocentrum.pl/akcesoria/akcesoria,chemia-warsztatowa,66-175. Zadbaj o części Twojego auta już dziś!

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *