background img
banner

  Nieruchomości na sprzedaż w Gdyni

  6 lat temu przez

  Gdynia to jedno z bardziej znanych i popularnych miast Polski, słynne nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą. Od blisko 100 lat miasto Gdynia przyciąga ludzi z najodleglejszych zakątków państwa polskiego, stanowiąc symbol nowoczesności, siły i uporu naszego narodu. Symbol ten szczególnego wyrazu nabiera właśnie teraz, w 100-lecie odzyskania niepodległości.

  Gdynia – miasto budowane od podstaw

  Historia Gdyni, słynnego „Miasta z morza”, znana jest zapewne większości Polaków. W 1926 roku na polecenie władz państwowych rozpoczęto budowę tego miasta, mającego stanowić okno na świat dla naszego kraju. Wraz z miastem powstawał ogromny port dla statków handlowych i pasażerskich, a obok niego port marynarki wojennej. Budowa Gdyni do dziś uważana jest za jedno z największych osiągnięć, jakich dokonali Polacy w okresie międzywojennym.

  We współczesnej Gdyni pozostało wiele śladów pozwalających cofnąć się do tamtych niezwykłych czasów, kiedy to mała rybacka wioska stała się nagle jednym z największych i najważniejszych ośrodków miejski w kraju. Do Gdyni przybywali wówczas ludzie z całej Polski, biorąc udział w budowie i zasiedlając nowo powstające domy. Choć od tamtych czasów minęło niemal 100 lat, Gdynia nadal przyciąga, kusząc atrakcyjnymi miejscami pracy, bliskością morza i wspaniałymi, nowoczesnymi nieruchomościami na sprzedaż.

  Osiedle Brama Sopocka

  Jedną z firm przyczyniających się do podtrzymywania wizerunku Gdyni, jako miasta powstającego zgodnie z wszystkimi najnowocześniejszymi trendami, jest Polnord – uznany deweloper prowadzący swoje inwestycje w całym kraju, oferując mieszkania na sprzedaż o bardzo wysokim komforcie użytkowania. Inwestycją, którą prowadzi w Gdyni, jest położone przy ulicy Sopockiej osiedle Brama Sopocka, otoczone urokliwym Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym.

  Nieruchomości na sprzedaż

  Nieruchomości na sprzedaż

  Brama Sopocka, mimo iż stanowi oazę zieleni i spokoju (osiedle zdaje się być oddalone od hałaśliwej cywilizacji), w rzeczywistości leży zaledwie osiem minut jazdy od ścisłego centrum Gdyni, a do słynnej sopockiej plaży można z niego dotrzeć w ciągu jedynych dziesięciu minut. Jak to możliwe? Topografia Gdyni zadziwia wszystkich przyjezdnych między innymi tym, iż na terenie miasta znajduje się wiele zielonych i bardzo cichych enklaw, stanowiących prawdziwe oazy natury wśród nowoczesnych wieżowców, zapewniających wytchnienie zarówno samym mieszkańcom miasta, jak i turystom. Brama Sopocka znajduje się właśnie w jednej z takich oaz.

  Nie oznacza to jednak, że osiedle to nie jest dobrze skomunikowane z resztą Gdyni i że nie posiada połączeń umożliwiających szybkie opuszczenie miasta bez potrzeby przebijania się przez zatłoczone centrum. W pobliżu Bramy Sopockiej znajduje się bowiem nowopowstały przystanek PKM i zaledwie 5 minut jazdy dzieli osiedle od obwodnicy.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *