background img
banner

  Narożnik czy sofa? Kupujemy meble tapicerowane

  6 lat temu przez
  meble tapicerowane

  Wybór mebli tapicerowanych do salonu jest ogromny, toteż często stajemy przed dylematem, na co konkretnie postawić. Największe gabarytowo jest to, na czym będziemy siedzieć: narożnik czy sofa? Wszystko zależy zatem od tego, ile mamy miejsca oraz jaki styl chcemy utrzymać.

  Klasyka i funkcjonalność

  Meble tapicerowane w wersji sofy świetnie sprawdzą się we wnętrzach w typie retro, eklektycznym, klasycznym, skandynawskim. Z kolei narożniki są chlubą wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych. Wygląd ma znaczenie, a dopasowanie do reszty wystroju sprawi, że będziemy się czuć wygodnie pod każdym względem.

  Ilość miejsca, jaką po prostu posiadamy na dany mebel jest równie istotna. Sofy zajmują go mniej, a narożniki, jak już sama nazwa wskazuje potrzebują go więcej, lecz w łatwy sposób wpasują się w nieużytkowane kąty w salonie.

  Dodatkowym atutem są także:

  • funkcja rozkładania, która zezwoli na rozłożenie w każdym momencie, gdy potrzebujemy nadplanowego miejsca na sen;
  • zestawienia modułowe (w przypadku narożników) – umożliwiają zastosowanie rozmaitych połączeń, dzięki czemu można dowolnie je modyfikować wedle ilości miejsca.

  meble tapicerowane

  Meble tapicerowane a strefa wypoczynku

  Tapicerka sofy i narożnika jest swoiście przytulna, wobec czego każdy wypoczynek będzie przyjemniejszy. Specjalne wykorzystanie przestrzeni zezwoli na wydzielenie obszaru, który będzie służył do różnych form spędzania czasu: oglądania telewizji, wieczornych spotkań ze znajomymi, zabawy z dziećmi, leżakowania, czytania książek.

  Ponadto fajne umiejscowienie mebli tego typu, będzie korzystnie wpływało na przebieg każdego dnia. Strefa wypoczynku będzie doskonale oddzielona – można stosować różnorodne wariacje ustawiania: na środku, w rogu, przy ścianie. Do decyzji powinniśmy jeszcze dorzucić najważniejszy aspekt: ile osób będzie z tego korzystać na co dzień? Ma to szczególne znaczenie, gdyż na sofie usiądzie mniej osób, a narożnik pomieści, jak wiadomo – więcej.

  Znamienity design

  Obicia mebli tapicerowanych występują w najróżnorodniejszych motywach. Można wybrać jednolity kolor: ostatnio na czasie są szarości, brązy, a także określony wzór: kratkę, kwiaty, abstrakcje. Połączenie wyglądu sofy, czy narożnika z resztą dodatków, stworzy spójny komplet, a także może sobą przedstawiać element wyróżniający.

  Uzupełnieniem każdego rodzaju mebla mogą być eleganckie przeszycia, a także poduszki, które będą fajnie wyglądać i zawsze posłużą do podparcia pleców. Fajny look wypoczynku dopasujmy zatem do swoich indywidualnych upodobań, które są pierwszorzędne w takiej selekcji.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *