background img
banner

  Najpopularniejsze zabiegi w SPA

  12 lat temu przez

  Obecnie gdy większość ludzi poświęca się karierze dla niej rezygnują z życia rodzinnego i hobby, intensywnie wykorzystując każdą godzinę dnia, po jakimś czasie organizm  nie wytrzymuje już tak dużego obciążenia i zaczyna chorować. Po szukając najlepszego panaceum na opisane dolegliwości z pomocą przychodzą nam nasi przodkowie i ich doświadczenie. To oni, już wiele lat temu, odkryli magiczne właściwości wody i jej zbawienny wpływ na nasz organizm. SPA to przeważnie obiekty oferujące zabiegi mające na celu odnowę, relaks, upiększenie.

  SPA w Polsce jest bardzo popularne coraz więcej osób korzysta z szerokiego wachlarzu usług jakie oferuje. Najczęściej są one podzielone na cztery kategorie: zabiegi na twarz, na ciało, pielęgnacyjne stóp i dłoni oraz masaże.

  Zabiegi na twarz to zabiegi dostosowane do rodzaju cery i jej obecnej kondycji. Można tu wyróżnić zabiegi nawilżające, odżywcze, oczyszczające oraz mające za zadanie przeciwdziałać starzeniu się skóry.

  W SPA przede wszystkim znajdziesz zabiegi na ciało, dzięki nim poprawisz elastyczność skóry,  wyszczuplisz i wymodelujesz sylwetkę ciała oraz pozbędziesz się cellulitu. Do zabiegów na ciało gabinety SPA używają różnorodnych kosmetyków – opartych na bazie czekolady, alg, błota, mineralnych okruszków złota.

  Wśród zabiegów pielęgnacyjnych stóp i dłoni można znaleźć: manicure, pedicure, peeling, masaż, parafina, zdobienie paznokci.  Mają sprawić, że stopy i dłonie będą wyglądały pięknie i młodo.

  Najszerszą ofertę można znaleźć w kategorii masaże. Wymienić można tu kilkanaście ich rodzai: klasyczny, relaksacyjny, leczniczy, izometryczny, sportowy, segmentarny, akupresura, stóp, odchudzający, kręgosłupa, twarzy, drenaż limfatyczny, aromaterapeutyczny, tybetański, tajski, podwodny, gorącymi kamieniami, bańkami.

  Hotele i Spa to niemalże jedność w dzisiejszych czasach, większość osób przy okazji pobytu w hotelu korzysta również z SPA, dlatego między innymi popularność oferowanych przez nie zabiegów jest tak duża.

  Przypisane tagi:
  · · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *