background img
banner

  Na kłopoty … MOD-GUSS!

  15 lat temu przez

  Rynek części zamiennych do maszyn jest w Polsce niezwykle zróżnicowany. Polski przemysł zmieniał się w ostatnim dwudziestoleciu dość dynamicznie. Nowe inwestycje, modernizacja parków maszynowych i instalacji przemysłowych postępuje z roku na rok w coraz szybszym tempie. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy stara maszyna czy też instalacja doskonale spełnia swoje zadania i nie ma sensu zastępować jej nowszym typem.

  W takich sytuacjach pojawia się często problem dostępności części zamiennych, które najczęściej nie ma już w ofercie producenta danej maszyny czy też instalacji. Na szczęści na ratunek przychodzi firma MOD-GUSS która w swojej ofercie proponuje wykonanie nowej części na podstawie zużytego czy też uszkodzonego detalu. W ten sposób wdrożyła już do powtarzalnej produkcji kilkaset pozycji.

  Części do maszyn i urządzeń dostarczane przez firmę MOD-GUSS wykonywane są w większości przypadków na bazie odlewów . W zależności od przeznaczenia części, dobierany jest materiał, który odpowiada materiałowi użytemu w części oryginalnej lub jest zbliżony do niego pod względem właściwości chemicznych i mechanicznych. Pierwszym i najważniejszym etapem produkcji części jest przygotowanie odpowiedniej technologii odlewniczej na bazie której powstanie modelowanie. Dwudziestoletnie doświadczenie firmy MOD-GUSS w zakresie odlewnictwa staliwa i żeliwa pozwala zmierzyć się z najbardziej odpowiedzialnymi tematami z dziedziny odlewnictwa tradycyjnego formowania w piaskach. Drugi etap to wykonanie odlewu zgodnie z wcześniej przygotowaną technologią i modelem odlewniczym. Etapem końcowym jest obróbka skrawaniem wykonywana w zależności od możliwości technicznych wstępnie lub na gotowe.

  W szerokiej ofercie materiałowej firmy MOD-GUSS znajdują się staliwa kwasoodporne, staliwa konstrukcyjne, staliwa żarowytrzymałe, staliwa trudno ścieralne oraz wszystkie gatunki żeliwa szarego, sferoidalnego i stopowego.  Odlewy staliwne , odlewy żeliwne i kolorowe wykonywane są metodą tradycyjną formowania w piasku.

  Firma realizuje zlecenia jednostkowe i małoseryjne. Z powodzeniem współpracuje z firmami utrzymania ruchu największych firm przemysłowych w kraju. Zaufali jej także kontrahenci zagraniczni. Do najczęściej dostarczanych detali należą korpusy pomp, wirniki pomp, obudowy łożysk, pokrywy, płyty, koła łańcuchowe, wałki i tuleje.

  Kategoria artykułu:
  Przemysł

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *