background img
banner

  Mercato – restauracja z pasją

  9 lat temu przez

  Restauracja Mercato, mieszcząca się przy hotelu Hilton Gdańsk, jest jedną z najbardziej zachwalanych restauracji w Gdańsku. Wyśmienite dania, ciekawe kompozycje dań zostały wielokrotnie docenione nie tylko przez klientów. Mercato doceniane jest również przez krytyków kulinarnych.

  Wyśmienite potrawy, ciekawa karta win oraz niepowtarzalny wystrój wielokrotnie był na językach krytyków. Niemniej jednak restauracja może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami, które znajdują uznanie nie tylko w kraju, lecz przede wszystkim za granicą.

  Award of Excellence – przyznawane nielicznymkuch1

  Wine Spectator, czyli prestiżowy amerykański magazyn o winach, co roku przyznaje wspaniałe nagrody wyśmienitym restauracjom. Nagrody przyznawane przez czasopismo przyznawane są jedynie restauracjom posiadającym nietuzinkową kartę win.

  Award of Excellence przyznawane jest jedynie restauracją, posiadającym, co najmniej 100 nietypowych rodzajów win. Proponowane trunki muszą być dostępne w przystępnej cenie oraz renoma producenta.

  Nagroda została przyznana dzięki niepowtarzalnej karcie win, w której można znaleźć trunki takie jak: La Tache Romanee Conti z 1997 roku, Chateau Haut-Brion z 2005 roku, czy Chateau Mouton Rothschild z 2002 roku.

  Wine&Food Noble Night – jedyna taka gala

  Wine&Food Noble Night to konkurs przede wszystkim dla kucharzy ze ściśle wyselekcjonowanych restauracji. Konkurs ma charakter ogólnopolski. Polega on na ukontentowaniu podniebień gości gali zestawem dań (przystawka, danie główne, deser).

  Oficjalną rekomendację Noble Concierge, prestiż i promocję w trakcie piątej gali finałowej przyjęła restauracja Mercato. Sukces zapewniła przystawka – jajo zielononóżki w barolo z kurkami, bekonem i pianką hollandaise – oraz całokształt pracy.

  table-597177_1280Wyróżnienie od Gault & Millau

  Jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw kulinarnych jest francuski Gault & Millau. Twórcy rankingów najlepszych restauracji, zdecydowali się na polską edycje swojego przewodnika. Mercato, jako jedyna restauracja z Pomorza dostała wysokie wyróżnienie w przewodniku tak prestiżowych krytyków kulinarnych.

  Przyznawanie wyróżnień odbywa się za pomocą skali ocen od 1 do 20 punktów. Obiekty, które otrzymały więcej niż 10 punktów zostają umieszczone i opisane w przewodniku. Najlepszym obiektom zamieszczonymi w przewodniku przyznawane są dodatkowo czapki kucharskie w skali od 1 do 5.

   Wyróżnień jest znacznie więcej. Miejmy nadzieję, że kucharze w tak wyśmienitej restauracji będą nadal tworzyć swoje niepowtarzalne dania, które zostaną po raz kolejny docenione.

  Artykuł powstał na podstawie informacji zamieszczonych na: https://mercatorestaurant.wordpress.com

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *