background img
banner

  Meble minimalistyczne – w stylu skandynawskim i japońskim

  5 lat temu przez
  Meble minimalistyczne

  W poszukiwaniu idealnego balansu, w którym możemy cieszyć się wygodnymi i pięknymi meblami, przy zachowaniu poczucia sporej przestrzeni, warto skierować uwagę na style minimalistyczne. Meble wykonane według tego typu wzornictwa odznaczają się perfekcyjnym wykończeniem, prostotą, świeżością i funkcjonalnością.

  Styl skandynawski

  Do jednych z najbardziej znanych stylów minimalistycznych, należy z pewnością styl skandynawski. Oszczędność formy i zachowanie stonowanej kolorystyki pozwala uzyskać wspaniałe efekty. Decydując się na meble minimalistyczne w stylu skandynawskim, wprowadzamy do naszej przestrzeni orzeźwiający powiew, niosący ze sobą proste formy i niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Przy czym styl ten pomimo swojej oszczędności w formie wyrazu, wcale nie jest chłodny i nieprzyjemny.

  Wszystko za sprawą wykorzystywania do tworzenia mebli jak najbardziej naturalnych materiałów, co nadaje pomieszczeniom swojskiego ciepła i przytulności. Warto pamiętać o tym, że styl skandynawski również ma kilka oblicz. Może być bardziej nowoczesny lub tradycyjny. Niezwykle ciekawie prezentuje się połączenie obu koncepcji, które pozwala stworzyć niezwykle unikalne i komfortowe wnętrza.

  Meble minimalistyczne po japońsku

  Jeszcze bardziej wyśrubowane normy minimalizmu spełniają meble minimalistyczne zaprojektowane w duchu japońskiej sztuki urządzania wnętrz. Japończycy słyną w tej materii z niezwykłej oszczędności i wyczucia harmonii. Meble japońskie charakteryzują się prostotą formy i wysoką funkcjonalnością.

  Meble minimalistyczne

  Odznaczają się tym, że mają niezwykle prostą konstrukcję, zazwyczaj są także dość niskie. Japońskie wnętrza to przestrzeń niezwykle uporządkowana, w której nie ma zbędnych elementów. Wszystko po to, aby energia mogła krążyć w pełni swobodnie, zapewniając wnętrzu pełną równowagę. Przy czym meble minimalistyczne w stylu japońskim z zewnątrz wyglądają niezwykle prosto, wewnątrz jednak mogą oferować bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązania.

  Minimalizm – kolor, światło i detal

  W minimalizmie niezwykle istotne jest utrzymanie stonowanej równowagi kolorystycznej, szeroki dostęp do światła i oszczędność w detalach. Meble minimalistyczne utrzymane są z reguły w czerni lub bieli, ewentualnie w zależności od konkretnego stylu, w jakimś naturalnym kolorze (odcienie drewna) lub kolorze pastelowym. Podstawą jest tutaj zachowanie poczucia swobody i przestrzeni, bez wrażenia przytłoczenia.

  Styl minimalistyczny jest jak haust świeżego powietrza, który pozwala odetchnąć pełną piersią. Jeśli zatem czujemy się przytłoczeni w naszych domach, warto rozważyć nową aranżację w stylu skandynawskim. Zaletą jest również to, że meble minimalistyczne to nie tylko prostota formy i funkcjonalność, ale również takie wyposażenie, które składa się z zazwyczaj z niewielu elementów, niezagracających niepotrzebnie wolnej przestrzeni.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *