background img
banner

  Meble do przedpokoju

  6 lat temu przez
  fotel

  Przedpokój jest często wizytówką całego domu. Tu bowiem goście witają się z gospodarzem, zdejmują ubranie i dokonują pierwszego spojrzenia na wnętrze mieszkania. Przedpokój zazwyczaj nie jest miejscem zbyt dużym, może być jednakże pomieszczeniem estetycznym i funkcjonalnym.

  W przedpokoju najczęściej umieszcza się wszystkie elementy, jakie są potrzebne. Można tu spotkać szafki na buty, wieszaki na ubrania, stolik na klucze. Często w przedpokoju ulokowane jest również jakieś siedzisko np. ławeczka czy krzesło, które pomogą nam przy zakładaniu obuwia.

  Szafa do przedpokoju

  Jeżeli tylko jest to możliwe wspaniałym rozwiązaniem na przedpokój jest pojemna, wnękowa szafa. Można w niej umieścić kurtki, płaszcze i wszelkiego rodzaju odzież zimową, ale także sprzęty domowe typu mop, odkurzacz czy suszarka na ubrania. Bardzo dobrym pomysłem jest ozdobienie takiej szafy lub też umieszczenie na niej np. lustra, co nada naszemu przedpokojowi odrobinę oryginalności i niebanalności. Z resztą lustro powinno znajdować się w omawianym pomieszczeniu niezależnie od szafy. Dobrze jest, gdy ujmuje ono całościowo naszą sylwetkę, tak by przed wyjściem móc dokładnie się obejrzeć.

  Szafka, stoliki, krzesła – niezbędne meble przedpokojowe

  Jak już zostało wspomniane powyżej – w przedpokoju obowiązkowo powinny się pojawić szafki na buty oraz wieszaki na ubrania. Ważne, by były one dopasowane do całości aranżacji tego pomieszczenia. Pośród mebli wybieranych do przedpokoju często można znaleźć także krzesła i fotele, które idealnie sprawdzą się podczas zakładania butów, tudzież różnego rodzaju stoliki, na których można położyć zakupy czy klucze. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie stojaka na parasole.

  Tak więc jak widać, meble do przedpokoju to przede wszystkim funkcjonalność, coś na czym można położyć inny przedmiot. Czasem, gdy przedpokój jest wyjątkowo niewielki warto zamiast szafek wykorzystać różnego rodzaju schowki, gdzie można ulokować sprzęt sportowy, walizkę czy ubranie na inną porę roku. Z kolei w przypadku gdy przedpokój jest wysoki doskonałym sposobem na zastąpienie szafek są pawlacze czy półki zawieszone pod sufitem.

  Meble do przedpokoju powinny być tak dopasowane, by nie zaburzały w żaden sposób przestrzeni, będąc przy tym pojemnymi i użytecznymi. Ciężko jest działać w takim pomieszczeniu jak przedpokój, gdyż różni się ono zasadniczo od innych miejsc w domu np. poprzez to, że zazwyczaj nie ma tu okien oraz że kształt tego miejsca jest nieregularny. Ponadto aranżacje mogą być utrudniane przez drzwi czy schody, które są częstym elementem przedpokoju.

  Specjaliści od projektowania mają jednak kilka sztuczek, które pozwolą na poprawę ergonomii tego pomieszczenia. W przypadku np. długiego i wąskiego przedpokoju dobrze jest pomalować go na szaro, zaś meble przedpokojowe wybrać w kolorze białym. Da to optyczny efekt poszerzenia wnętrza. Z kolei niewielki przedpokój powiększą błyszczące powierzchnie mebli. Meble do przedpokoju z wysokim połyskiem zdecydowanie wpłyną na optyczne powiększenie wnętrza małego przedpokoju.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *