background img
banner

  Likwidacja zmarszczek

  12 lat temu przez

  Zmarszczki to problem wielu osób, zazwyczaj pojawiają się już w wieku 30 lat i z wiekiem jest ich coraz więcej. Często padają pytania, jak można zlikwidować zmarszczki, czy jest to w ogóle możliwe i jakie są metody i sposoby na walkę ze zmarszczkami?

  Zmarszczki powstają na skórze na wskutek zmniejszenia się kolagenu w głębokich jej warstwach. Włókna kolagenowe tracą swą elastyczność co powoduje że skóra staje się wiotka i podatna na marszczenie. Przyczyn powstawania zmarszczek jest bardzo dużo, między innymi promieniowanie UV, mimika twarzy, wiek, zły stan zdrowia, mało nawodniona skóra, wychudzone ciało, zanieczyszczenie powietrza czy różnego rodzaju choroby skóry.

  Likwidacja już powstałych zmarszczek jest bardzo trudna, a przy bardzo głębokich bruzdach niekiedy nie możliwa. Jeżeli na twarzy pojawią się już głębokie bruzdy, bardzo trudno jest je zlikwidować nawet  przy użyciu bardziej inwazyjnych zabiegów w salonie kosmetycznym, dlatego za nim pojawią się na skórze warto skupić się na profilaktyce.

  Likwidacja zmarszczek dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to stymulowanie skóry do produkcji kolagenu, a drugi polega na ochronie skóry przed działaniem czynników powodujących starzenie czyli między innymi przed promieniowaniem UV, stresem i zanieczyszczeniami.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *