background img
banner

  Lampiony i świece – zgrany duet dekoracyjny

  4 lata temu przez
  latarnia

  Świece są wspaniałym i niezwykle uniwersalnym elementem dekoracyjnym. Bardzo łatwo poddają się najróżniejszym zabiegom stylizacyjnym. Dzięki połączeniu ich z dostępnymi akcesoriami, możemy tworzyć piękne i modne aranżacje przestrzeni. Doskonale sprawdza się tu użycie dekoracyjnych lampionów.

  Jak dobrać świece do lampionów?

  Ozdobne lampiony są fantastyczną dekoracją, której można użyć do aranżacji przestrzeni restauracyjnej. Świetnie sprawdzą się także podczas uroczystości weselnych. Będą również pięknym elementem wystroju każdego domu. W zależności od wielkości lampionu, dobrać należy do niego odpowiednią świecę. Niewielkich tealightów można użyć do małych lampionów – nieduży rozmiar jest ich zaletą; są idealne do postawienia na małych stołach, nie zajmują cennego miejsca.  Natomiast jako duże świece do lampionów bardzo dobrze sprawdzą się świece walce – długo płonące, zróżnicowane pod względem rozmiarów i kolorów. Największe z nich świetnie wypełnią przestrzeń dużych lampionów, które będą dobrze wyglądać na dużych stołach, parapetach, blatach, a nawet na podłodze. Są także takie formy lampionów, gdzie najlepiej będzie użyć świec wotywnych – czyli takich, które w całości topią się podczas palenia, dlatego wymagają użycia szklanego pojemnika.

  Lampion nie jedno ma imię

  Zazwyczaj, kiedy wyobrażamy sobie lampion, na myśl przychodzi nam prostopadłościan, o szklanych ściankach, z metalowymi elementami, który ma formę zamkniętą. To najprostszy i najbardziej popularny wzór, występujący w różnych wersjach stylistycznych. Równie popularne stają się lampiony otwarte – to właśnie do nich należy użyć świec wotywnych lub innego rodzaju świec umieszczonych w szklanym pojemniku. Lampiony otwarte charakteryzują ścianki, które mają formę różnego rodzaju plecionek – bardziej ozdobnych i ascetycznych. Równie często są to ażurowe wzory wycięte w materiale. 

  Lampion a stylizacja przestrzeni

  Nie mniej ważny niż forma lampionu, szczególnie w kontekście stylizacji przestrzeni, jest materiał, z którego został wykonany. Klasyczne lampiony, gdzie dominuje szkło i metal świetnie podkreślają rustykalne i prowansalskie klimaty. Pasują również do wnętrz neutralnych. Metalowe, otwarte lampiony, szczególnie te o prostej formie, będą dobrze współgrać ze stylem nowoczesnym, loftowym, a nawet vintage. Miłośnicy eko-designu, którzy taki klimat chcą podkreślić, powinni zwrócić uwagę na piękne, plecione lampiony wykonane z bambusa. Natomiast urok wnętrz o charakterze orientalnym pokreślą ażurowe wzory wydobyte z metalu, szkła lub z ceramiki.

  świece

  Po wyborze określonej formy, wystarczy użyć odpowiedniej świecy do lampionów, która wydobędzie ich piękno i pozwoli się cieszyć niezwykłym efektem dekoracyjnym.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *