background img
banner

  Kwestie, o których należy pamiętać wybierając sale weselną

  8 lat temu przez
  sala weselna

  Ślub i wesele to wydarzenia, które wymagają masy przygotowań. Jedną z rzeczy, którą nowożeńcy muszą zorganizować jest znalezienie wymarzonej sali weselnej. Obecnie ilości tego rodzaju obiektów jest ogromna, co daje im wiele możliwości, ale przy tym również utrudnia wybór jednego. Warto wiedzieć, jakimi wytycznymi należy się kierować, by znaleźć ten wymarzony obiekt.

  Wielkość sali weselnej

  Jednym z zasadniczych czynników, wpływających na wybór konkretnej sali weselnej, jest wielkość pomieszczenia. Należy mieć tu na względzie przede wszystkim liczbę zaproszonych gości, na podstawie której nowożeńcy mogą stwierdzić, jak dużej sali potrzebują. Ponadto warto mieć także na uwadze, w jakim charakterze utrzymana jest dana sala, aby pasowała do motywu przewodniego wesela. Istotne jest również, by zwrócić uwagę na podłogę i parkiet w sali. Najważniejsze w tym aspekcie jest to, aby parkiet nie był zbyt śliski.

  Lokalizacja sali weselnej

  Kolejnym ważnym elementem jest lokalizacja obiektu weselnego. Przede wszystkim należy zdecydować, czy poszukuje się obiektu w mieście czy też na jego obrzeżach. W przypadku, gdy sala weselna położona jest daleko od miejsca, w którym odbywa się ślub, warto zapewnić transport dla gości weselnych w postaci busa lub autokaru.

  Menu i obsługa sali weselnej

  Niezwykle istotny jest także wybór odpowiedniego menu, które będzie odpowiadało wszystkim zaproszonym gościom. Warto dowiedzieć się, czy wszyscy goście jedzą mięso czy też są wśród nich wegetarianie, którym wypada zapewnić bezmięsne potrawy. Duże znaczenie ma także odpowiednia obsługa wesela. Kelnerzy i kelnerki powinni być w pełni profesjonalni, a także powinni potrafić współpracować z zespołem weselnym. Mówi się, iż dobry kelner to taki, który jest niewidoczny, a jednocześnie sprawia, iż gościom niczego nie brakuje.

  Koszt wynajęcia sali weselnej

  Przy wyborze sali weselnej kluczową kwestią jest budżet, jaki nowożeńcy mogą przeznaczyć na aspekty związane z obiektem weselnym. Warto sprawdzić, czy cena, jaką podaje właściciel obiektu obejmuje taki usługi jak dekoracje sali, ciasta, opłatę za własny alkohol, nielimitowane napoje, parking itp., czy też stanowią one koszt dodatkowy. Jest to szczególnie ważne, kiedy budżet przeznaczony na salę weselną jest ściśle określony.

  Wyszukiwarka sali weselnej

  Przy poszukiwaniu sali weselnej, warto skorzystać z dostępnych rozwiązań, takich jak np. wyszukiwarka sal. Wystarczy wybrać województwo, w którym poszukuje się sali i zapoznać się z dostępnymi lokalami. Wszystkie obiekty zostały szczegółowo opisane i zawierają informacje przydatne przy podejmowaniu przez nowożeńców ostatecznej decyzji, co do wyboru danego miejsca.

  Przypisane tagi:
  · · ·
  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *