background img
banner

  Kupujemy przybory szkolne

  4 lata temu przez
  długopisy szkolne

  Rozpoczęcie nowego roku to spore przeżycie dla każdego dziecka czy to pierwszaka czy też ośmioklasisty. Nowe przedmioty, liczne obowiązki oraz atrakcje to spore wyzwanie dla ucznia. Oczywiście nowy rok szkolny to również zakup książek a także przyborów szkolnych. Jakie więc powinny być przybory, aby nasze dziecko chętnie z nich korzystało?

  Przybory szkole w klasach od 1-3

  Dzieci w pierwszych klasach podstawówki przykładają dużą uwagę do przyborów szkolnych. Szczegółowo dobierają piórniki, ołówki, kredki, gumki czy też temperówki i linijki. Im bardziej kolorowe tym lepiej. W tym wieku dzieci bardzo lubią postacie z bajek i też z takimi motywami najbardziej podobają się im szkolne akcesoria. Przed zakupem warto, więc zapytać dziecko, co dla niego jest atrakcyjne i pomoże mu wpasować się w środowisko rówieśników.

  Długopis dla ucznia klasy 4-8

  Wraz z wiekiem potrzeby na różnego rodzaju przybory maleje. Uczniowie mają zazwyczaj mały piórnik, w którym można znaleźć linijkę ołówek gumkę i długopis. Najważniejszy jest jednak długopis dla ucznia. Każde dziecko w szkole bardzo dużo pisze potrzebuje, więc wysokiej jakości przyboru piśmienniczego. Ważne, aby podczas wyboru długopisu do szkoły dokładnie zwrócić uwagę na jego budowę. Niektóre dzieci mogą preferować obudowę obtoczoną gumą inne zaś profilowaną. Najtańsze jednorazowe długopisy mają prostą plastikową budowę. Ta jednak może okazać się mało komfortowa podczas pisania. Z tego względu sugeruje się przez zakupem przetestować wybrany model. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że dany długopis sprawi dziecku komfortowe warunki podczas pisania. Niektórzy uczniowie przykładają dużą uwagę do budowy długopisu. Jedni mogą preferować modele automatyczne inni zaś ze zdejmowaną skuwką. Jaki jednak wybierzemy długopis będzie on doskonale spełniał swoje zadanie.

  długopisy szkolne

  Wybieramy plecak dla ucznia

  Liczne przedmioty szkolne, jakie czekają na dzieci wymagają dużych tornistrów, które oprócz pakowności powinny być komfortowe w użytkowaniu oraz bezpieczne dla postawy młodego człowieka. Prawidłowo dobrany plecak powinien umożliwić dziecku wygodne przemieszczanie się a także pomieszczenie przyborów szkolnych i książek. Niektóre modele posiadają wbudowany piórnik, czyli odpowiednie przegródki, w które można wsunąć długopisy szkolne i ołówki. Zakupiony plecak powinien mieć również odblaski, aby dziecko było widoczne na drodze z daleka. Ponadto dobrze jak tornister wyposażony jest w dodatkowe przegródki oraz kieszonki na kanapki.

  Piórnik z wyposażeniem czy też bez

  Piórnik to kolejna niezbędna rzecz, jaką należy zakupić do szkoły. Wybór jest bardzo duży poprzez proste jednokomorowe piórniki aż po dwu lub nawet trzykomorowe. Liczne przegródki na poszczególne przybory czy też unikalne wstawki na cyrkiel czy kątownik to przysłowiowy „must have”. Dla dzieci bardzo ważny jest również front piórnika. Zazwyczaj najbardziej pożądane motywy jak już wspomniano to postacie z bajek lub topowych filmów. Dzieci zazwyczaj prześcigają się wśród rówieśników w tym, kto posiada jakiś gadżet, który jest aktualnie na topie.

  Należy pamiętać, że podczas wybierania przyborów szkolnych warto jest zastanowić się czy aby na pewno będą odpowiednie dla dziecka. Często można przepłacić za coś, co nie do końca będzie pełniło swoją pierwotną funkcje. Z tego względu nie należy ulegać szkolnemu zawrotowi głowy i podejść do tematu z racjonalnym rozumowaniem. Tylko wtedy nasze dziecko będzie zadowolone z zakupów a nasze portfele nie ucierpią!

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *