background img
banner

  Kontakty w podłodze ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz

  6 lat temu przez
  gniazdka elektryczne podłogowe

  W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej stosuje się wiele ciekawych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich są puszki podłogowe, które idealnie kamuflują gniazdka elektryczne. Istnieje wiele ich rodzajów, min. wykonane są z różnych tworzyw, niektóre modele są hermetyczne, inne przeznaczone do podłóg technicznych.

  W sklepie internetowym puszkipodłogowe.pl można zakupić dowolne warianty floorboxów do różnych rodzajów podłóg. Istnieje możliwość konfiguracji ich konstrukcji w zależności od potrzeb klientów. Firma puszkipodłogowe pl. zapewnia kompleksową pomoc, doradztwo przy wyborze i montażu zakupionych produktów. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto dopytać się o szczegóły fachowców.

  Różne rodzaje puszek podłogowych floorbox

  Puszki podłogowe są dobrym rozwiązaniem do ukrycia gniazdek elektrycznych podłogowych, można w nich umieścić również gniazda multimedialne. Wiele z tych modeli dedykowanych jest do podłóg technicznych czy betonowych. Wykonane są bowiem z bardzo trwałych metali oraz tworzyw sztucznych. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Floorboxy metalowe wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium. Puszki wykonane z wysokogatunkowego plastiku są wzmocnione elementami metalowymi. Dzięki czemu są one niezwykle trwałe.

  kontakt podłogowy

  W sklepie można zakupić również floorboxy hermetyczne. Te specjalistyczne puszki posiadają wysoki IP. Można je montować na zewnątrz budynków, w galeriach, na placach i targach. Interesującym modelem są również puszki najazdowe, które wytrzymują ciężar wózków widłowych, czy innych maszyn magazynowych.

  Puszki podłogowe przyjmują różne postacie, mogą mieć kształt  kwadratowy lub okrągły. Niektóre z nich mieszczą sporą ilość gniazd np. 10 czy 12. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla biur, gdzie istnieje większe zapotrzebowanie na gniazda zasilania. Puszki pozwalają na umieszczenie gniazd w różnych konfiguracjach. W jednej puszce może być umieszczonych kilka różnych mediów, a także różna ilość gniazd. Proponowane modele są licowane z podłogą. Zazwyczaj na pokrywie puszki można przykleić panele, parkiet, deski, twardą wykładzinę czy cienki parkiet. W ten sposób idealnie dopasuje się puszkę do całej powierzchni.

  Zalety puszek podłogowych floorbox

  Puszki podłogowe mają zastosowanie zwłaszcza w rozległych przestrzeniach, czyli np. w biurach, szkołach, uczelniach, magazynach, gdzie znajduje się spora ilość sprzętów elektronicznych, które potrzebują zasilania. Puszki podłogowe są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dają łatwy dostęp do mediów, a po skończonej pracy można ukryć gniazdko, którego pokrywa nie będzie odróżniała się od posadzki. Idealną propozycją do montażu puszek podłogowych są podłogi techniczne. Są one umieszczane nawet kilkanaście centymetrów nad wylewką stropu. Dzięki sporej ilości wolnej powierzchni można w dowolny sposób rozplanować całą instalację. W zależności  od potrzeb gniazdka w podłodze mogą być wodoszczelne i pyłoszczelne. W sklepie puszki podłogowe.pl można zakupić wiele ciekawych modeli gniazd elektrycznych i floorboxów, które sprawią, że każde pomieszczenie będzie bardziej funkcjonalne i nowoczesne.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *