background img
banner

  Kominek, a grzejnik

  11 lat temu przez

  Wybór odpowiedniego grzejnika do poszczególnych pomieszczeń nie należy do najprostszych decyzji. Obecnie ich funkcjonalność nie ogranicza się już tylko do ogrzewania lecz także spełniają się jako element dekoracyjny.

  Współczesne aranżacje wnętrz charakteryzują się oryginalnością co zmusza producentów mebli czy nawet grzejników do poszerzenia swojej oferty produktów. Kaloryfery żeliwne, które są raczej stosowane przy ogrzewaniu piecem niezautomatyzowanym charakteryzowały się długim okresem trzymania ciepła. Niestety ich wadą jest spory czas nagrzewania oraz niezbyt atrakcyjny wygląd, więc pomimo możliwości stosowania ich do każdej instalacji, są coraz częściej pomijane bądź wymieniane.

  Magia kominka

  Obecnie, budując swój własny dom, często odchodzi się od standardowego ogrzewania i montuje się kominki wraz z całym systemem grzewczym. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, nie tylko ocieplających. Zasiadając w zimowy wieczór obok rozpalonego kominka można się zrelaksować i odpocząć po wyczerpującym dniu. Dodatkowo, zapach składowanego drewna oraz jego dokładanie, aby rozpalić płomień, ma swój wyjątkowy klimat. Osoby, dla których podobne prace są uciążliwe i nie sprawiają przyjemności, mogą zdecydować się na kominek elektryczny, który jest dużo prostszy w obsłudze.

  Rutynowe nagrzewanie

  Najczęściej stosowanym ogrzewaniem w mieszkaniach i domach jednorodzinnych to wciąż grzejniki żeliwne czy aluminiowe. Te pierwsze wykorzystywane były w starszym budownictwie i charakteryzowały się sporym czasem nagrzewania, lecz także wytwarzane ciepło starczało na długi okres. Z kolei aluminiowe, posiadają wysoką przewodność cieplną lecz małą pojemność wodną. . Grzejniki te świetnie współpracują z nowoczesnymi, zautomatyzowanymi instalacjami, a mogą być stosowane w rurach stalowych jak i tych z tworzywa sztucznego.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *