Woda źródło życiodajnej siły dzięki której możemy żyć oraz funkcjonować. Wodę pijemy nie tylko aby się czuć dobrze nawodnionym ale także po to by podtrzymać procesy życiowe i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Średnie zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wodę wynosi około 2800 cm3 na dzień. Jest to jednak niedokładna miara ponieważ zapotrzebowanie wody rośnie lub maleje wraz z wysiłkiem fizycznym, wagą oraz chorobami.
Czy wszystkie napoje nasz nawodnią?
Woda powinna stanowić około 70 procent spożywanych napojów podczas całego dnia. Niestety nie wszystkie napoje nawadniają. Takie jak kawa, herbata oraz napoje zawierające w swoim składzie kofeinę mogą odwadniać organizm. Dlatego należy pić je z umiarem oraz przeplatać czystą wodą mineralną. Producent wody mineralnej Staropolska oferuje wodę wysokiej jakości znajdującą się w praktycznych butelkach. Tak przechowywana zachowuje długo świeżość oraz jest wygodna do spożycia. Przez co może być wykorzystywana w biurach oraz na budowach.
Jak powinniśmy pić wodę?
Sporo osób uważa, że na zaspokojenie pragnienia najlepiej jest wypić szybko dużą ilość wody. Jest to niestety spory błąd, ponieważ tak pita woda przelatuje przez organizm i go nie nawadnia. Może również doprowadzić do obrzęku mózgu. Co więc należy zrobić? Najlepiej jest pić powoli, małymi łyczkami, nawet jeśli jesteśmy bardzo spragnieni. Tylko w ten sposób prawidłowo nawodnimy organizm. Wodę możemy również dostarczać z owoców, warzyw, ryb czy też mięsa a nawet chleba. Optymalne spożycie tego typu „stałych” produktów może uzupełnić nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę.
Czy rodzaj wody ma znaczenie?
Producenci wody mineralnej prześcigają się w rodzajach wody. Są smakowe, gazowane, mineralizowane, niegazowane, wybór jest naprawdę duży. Trzeba jednak podkreślić, że każda z nich podobnie nas nawodni jednak przy okazji może dostarczyć naszemu organizmowi dodatkowe witaminy i minerały aby mógł się zdrowo rozwijać.