background img
banner

  Kiedy należy wykonać test owulacyjny?

  6 lat temu przez
  Test owulacyjny LH Test

  Uważasz testów owulacyjnych do sprawdzenia, kiedy masz owulację? Zanim jeszcze podejmiesz się wysiłku w postaci jego wykonania sprawdź, czy robisz to poprawnie. Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najbardziej popularne pytania związane z wykonywaniem testu owulacyjnego.

  Czym jest test owulacyjny LH Test?

  Test owulacyjny LH Test to test, który pozwala na wykrycie w moczu hormonu lutenizującego. W okolicach od 12 do 36 godzin przed owulacją w organizmie występuje bardzo duża i krótka zwyżka w poziomie LH. Okres czasu przed pojawieniem się zwiększonego poziomu LH w organizmie i wystąpieniem owulacji jest bardzo indywidualne. Pojawienie się LH w organizmie jest sygnałem dla jajników, który mówi, że najwyższy czas na owulację. Jeśli wynik Twojego testu jest pozytywny, to oznacza to, że wkrótce nastąpi najbardziej płodny okres w cyklu miesięcznym.

  Kiedy po wyniku testu owulacyjnego będę miała owulację?

  Większość kobiet ma owulację pomiędzy 12 a 36 godziną po wykonaniu pierwszego testu owulacyjnego, który dał wynik pozytywny. Zwyżka w poziomie hormonu LH może trwać nawet kilka dni, dlatego wykonywanie testu każdego dnia pozwoli Ci stwierdzić, w którym miejscu cyklu znajdujesz się aktualnie.

  Test owulacyjny LH Test

  Czy należy czekać na pozytywny wynik testu, aby rozpocząć współżycie?

  Nie. Dla wielu kobiet najbardziej płodnymi dniami w miesiącu są te, które poprzedzają owulację. Jeśli czekasz na pozytywny wynik testu, aby rozpocząć współżycie, to możesz przegapić najlepszy dla siebie moment na poczęcie. Jeśli potrafisz obserwować swoją wydzielinę z pochwy będziesz mogła prawdopodobnie wykryć swoje dni płodne nawet szybciej, niże pokaże Ci to test.

  O jakiej porze dnia najlepiej jest wykonać test owulacyjny?

  Niektóre testy będą wymagać tego, aby wykonać je z samego rana przy pierwszej wizycie w toalecie. Według instrukcji innych najlepiej będzie je wykonywać po południu lub nawet wieczorem. Przy każdorazowym zakupie testu zawsze przeczytaj zalecania odnośnie przeprowadzenia testu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wykonujesz test prawidłowo.

  LH jest produkowane w naszym organizmie z samego rana, ale może minąć kilka godzin zanim zwyżka będzie widoczna w moczu, dlatego właśnie wiele testów wskazuje, aby wykonywać badanie po południu lub wieczorem.

  Innym faktorem, który warto wziąć pod uwagę przy wykonywaniu testu, jest fakt samej długości zwyżki hormonu LH. Niektóre kobiety twierdzą, że jego zwiększony poziom utrzymuje się przez kilka dni. Natomiast inne wskazują, że zwyżka trwa jedynie kilka godzin. Jeśli nie wykonywałaś testów nigdy wcześniej przeprowadzaj badanie dwa razy dziennie.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *