background img
banner

  Job Coaching – doradztwo zawodowe w nowoczesnej odsłonie

  6 lat temu przez
  Coaching kariery studia

  W Polsce dopiero odkrywane jest znaczenie doradztwa zawodowego w procesie kształtowania się kariery. Jeszcze do niedawna większość osób nie mogła liczyć na profesjonalną pomoc w tym zakresie. I nie chodzi tutaj o samo poszukiwanie pracy, ale o odpowiednie pokierowanie i dopasowanie drogi zawodowej do indywidualnych predyspozycji. Aktualizowana obecnie wiedza i rozwiązania wszystko zmieniają. Kluczowym zadaniem jest zapoznanie się z nią i jej praktyczne zastosowanie.

  Potrzebowaliśmy kilku dekad, aby zrozumieć rangę wczesnego poradnictwa zawodowego, wprowadzanego już w szkołach. Wczesne wykrywanie predyspozycji zawodowych oraz naprowadzanie na określone tory młodych ludzi, to jeden z najskuteczniejszych sposobów zlikwidowania problemu braku faktycznych kwalifikacji zawodowych u osób dorosłych. To jednak nie wszystko. Coaching kariery studia oferuje o wiele większe spectrum wiedzy na temat zasad funkcjonowania obecnego rynku pracy oraz technik dotyczących orientacji zawodowej i rekrutacji pracowników.

  Coaching kariery studia

  Coaching kariery studia do przyszłości

  Osoby kończące ten kierunek mają szansę stać się niezwykle istotnym elementem zmieniającego się rynku pracowniczego w Polsce. Dane udostępnione przez BIG InfoMonitor wykazują, że aż 35 procent Polaków planowało w 2017 roku zmianę swojej pracy. Jest to olbrzymi problem nie tylko dla osób decydujących się na ten krok, ale także dla przedsiębiorstw, które tracą swoich pracowników. Nowoczesny coaching kariery i szeroko pojęte doradztwo zawodowe ma na celu zlikwidowanie tego typu zjawiska, a przynajmniej znaczne zmniejszenie jego skali.

  Odpowiednie ukierunkowanie zawodowe na wczesnym etapie życia wraz z diagnostyką kwalifikacyjną oraz wsparciem psychologicznym mogą stać się podstawą stabilnego rynku pracy. Co istotne, kierunek ten jest niezwykle istotny dla osób pracujących w działa HR, dostarczając im nie tylko kompetentnej i profesjonalnej wiedzy z zakresu rekrutacji i selekcji, ale także teorii rozwoju zawodowego, komunikacji interpersonalnej czy praktycznych zastosowań koncepcji motywacyjnych.

  Kategoria artykułu:
  Życie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *