background img
banner

  Jesienią nad morze

  12 lat temu przez

  Polskie morze jest oblegane przez turystów z kraju i zagranicy zwłaszcza w sezonie letnim, jednak jest też spora grupa osób, która chcąc uniknąć tłoków i upałów decyduje się na wyjazd nad morze jesienią. Co wtedy można robić nad Bałtykiem?

  Rzeczywiście we wrześniu, czy w październiku nie mamy co liczyć na wysokie temperatury, ale jesienna aura jest idealna do romantycznych spacerów brzegiem morza, po spokojnym i niezatłoczonym wybrzeżu. Plaże są prawie puste, a powietrze mocno nasycone zdrowotnym jodem. Poza tym, że ludzi jest mniej, a słupki rtęci pokazują kilka stopni mniej niż latem nic się nie zmienia- nadal można wsłuchiwać się w szum fal, podziwiać wzburzone morze i karmić stada mew. Co więcej, możemy mieć okazję podziwiać prawdziwy bałtycki sztorm, pełen potężnych fal, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Jesień nad morzem to idealny czas na rowerowe wycieczki po zalesionych wydmach, rejs statkiem po Bałtyku, czy spokojne zwiedzanie słynnych muzeów bez konieczności wyczekiwania w  długich kolejkach.

  Poza sezonem letnim znacznie łatwiej będzie nam zarezerwować odpowiedni hotel. Sopot, Gdańsk, Kołobrzeg, czy Niechorze oferują bowiem szeroką bazę noclegową niezależnie od pory roku, a  w dodatku poza okresem wakacyjnym można liczyć na spore obniżki cen. Dlatego wybierając się jesienią nad morze warto zastanowić się nad rezerwacją luksusowego hotelu ze spa, basenem, czy siłownią, które będą dodatkowymi atrakcjami podczas pobytu na Pomorzu. Z racji mniejszego oblężenia nadmorskich kurortów poza okresem wakacyjnym możemy spokojnie wybierać się do uroczych kawiarni i odwiedzać niezatłoczone wtedy restauracje. Gdańsk, Łeba, czy Ustka zapraszają przede wszystkim na skosztowanie specjałów regionalnej kuchni- świeżych i smażonych ryb.

  Jesień nad morzem mieni się pięknymi kolorami- od turkusowego morza po złoto jesiennych liści i imponujące zachody słońca. To idealna pora roku na wypoczynek dla turystów, którzy nad morzem szukają nie tyle gorących piasków i morskich kąpieli, co kameralnej, spokojnej atmosfery i nadmorskich pejzaży.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *