background img
banner

  Jakie legowisko wybrać dla kota?

  10 lat temu przez

  Koty od lat znane są z tego, że gdy poczują smak życia pod jednym dachem z człowiekiem stają się tak zwanymi leniami kanapowymi. Nawet najbardziej żywiołowe rasy stają się potulnymi domownikami, które ponad wszystko cenią sobie wygodę.

  Cat on NotebookJako, że koty domowe większość dnia spędzają na spaniu i czuwaniu warto zapewnić, im odpowiednie miejsce przeznaczone do tego celu. Może, to być stary koc, ale znacznie lepszym rozwiązaniem są legowiska. Dla kota. niezależnie od tego jakiej byłby on rasy, takie miejsce będzie jego skrawkiem podłogi, jego kątem. To w, nim będzie spędzał większość czasu, znosił swoje zdobycze i zabawki.

  Mając, to wszystko na uwadze warto zadbać o odpowiednią jakość legowiska. Sklepy zoologiczne oferują szeroką gamę produktów, ale co wybrać? Które będzie najbardziej odpowiednie?

  Odpowiedź na powyższe pytania wcale nie musi być bardzo trudna. Duże znaczenie w tym temacie ma fakt, czy posiadamy kota, czy też kotkę oraz, to jakie względem niej mamy plany, ewentualnie, jaki prowadzi styl życia. W przypadku kota sprawa jest bardziej prosta, bowiem potrzebuje on wyłącznie miejsca do spania. Jeśli natomiast są one wypuszczane z domu lub planujemy, by się okociły mogą mieć już nieco większe wymagania. Małe jednoosobowe legowisko, w przypadku gdy kotka będzie miała potomstwo może okazać się niewystarczające, aby je wszystkie pomieścić.

  Podsumowując, wybór legowiska wbrew pozorom wcale nie musi być taki łatwy jak mogłoby się wydawać. Z jednej strony mamy wygląd z drugiej praktyczne zastosowanie. Nawet, jeśli już uda nam się coś wybrać, wcale nie jest powiedziane, że kot będzie chciał w, nim spać, zamiast w naszym łóżku. Jednak kwestia przekonania kota do nowego miejsca na sen, to zupełnie inna kwestia.

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *