background img
banner

  Jaki wibrator wybrać?

  10 lat temu przez

  Wibrator jest jednym z najpopularniejszych gadżetów erotycznych. Używają go nie tylko pojedyncze osoby,  ale i pary, stanowi bowiem ciekawe urozmaicenie życia erotycznego.

  Jak wybrać odpowiedni?

  Dobranie odpowiedniego wibratora, powinno poprzedzać zapoznanie się ze specyfikacją tych urządzeń. Każda osoba powinna wybrać wibrator, który będzie dostosowany do własnych preferencji. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie doznań oraz spotęgowanie odczuwanej przyjemności.

  Warto zwrócić uwagę na wykonanie wibratora i materiał z jakiego jest wykonany. W tej kwestii mamy do czynienia z naprawdę dużym wyborem, od wibratorów sylikonowych, gumowych, plastikowych, lateksowych po metalowe.

  Inny podział wibratorów dotyczy miejsca, które stymulują. W tym przypadku wyróżniamy następujące rodzaje wibratorów:

  • pochwowe,
  • łechtaczkowe,
  • analne,
  • rotacyjne,
  • wielofunkcyjne (mogą one stymulować kilka miejsc jednocześnie),
  • g-spot (z końcówka zakrzywioną w sposób, który ułatwia stymulację punktu g).

  Przy wyborze wibratora należy zwrócić uwagę również na jego rozmiar, a także na to jakie inne, dodatkowe funkcje posiada. Są one ważne ze względu na to, ze odpowiednio dobrane do osoby używającej wibratora, mogą dostarczyć ogromną ilość wrażeń. Zadziwić może fakt, że choćby niewielkie wypustki czy pręgi, potęgują doznania.

  W przypadku rozmiaru wybór również jest bardzo szeroki, możemy bowiem odnaleźć wibratory, które są bardzo małe i dyskretne, a także i takie, które są naprawdę ogromne. Warto dodać, iż najlepiej byłoby gdyby pierwszy wibrator posiadał rozmiar, zbliżony wielkością do członka partnera.

  Innym typem wibratora jest dildo, czyli sztuczny członek, jednak nieposiadający opcji drżenia czy też  wibrowania. Wykorzystuje się go przeważnie do stymulacji pochwy oraz odbytu. Przy tym typie również możemy odnaleźć wiele rozmiarów oraz kształtów.

   

  Porównanie wibratorów jest kluczem do właściwego wyboru.

  Artykuł powstał we współpracy z: http://porownaniewibratorow.pl/

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *