background img
banner

  Jaka szafa dla dziecka?

  5 lat temu przez
  meble dla dzieci

  Szafa to jeden z najbardziej praktycznych mebli, którego nie może zabraknąć również w pokoju dziecięcym. Można w niej przechowywać nie tylko ubrania, buty czy pościel, ale także zabawki, różne szpargały oraz wszystko to, czego nie używa się na co dzień. Jak wybrać szafę, która będzie najbardziej praktyczna w pokoju dziecięcym?

  Wygoda użytkowania

  Wybierając szafę do pokoju dziecięcego, musimy pamiętać o tym, że najczęściej korzystać z niej będzie dziecko. Z tego powodu warto zdecydować się na konstrukcję, która posiada półki czy szuflady umieszczone na tyle nisko, żeby nawet mniejszy maluch mógł z nich swobodnie korzystać.  Poza tym dobrze jest wybrać meble, które będą atrakcyjne dla dzieci pod kątem wyglądu. Nie zapominajmy o tym, że szafa dla dziecka będzie najpewniej jednym z dominujących akcentów pomieszczenia, więc jeśli będzie miała ciekawy design i kolor, nada całemu wnętrzu przyjemnej atmosfery.

  meble dla dzieci

  Szafy narożne czy zwykłe?

  Jednym z głównych podziałów szaf, jest ten na szafy narożne i szafy tradycyjne. Zatem szafa dla dziecka może być narożna lub zwykła. Zaletą tej pierwszej jest zagospodarowanie kątów pomieszczenia, które z reguły są trudno ustawne. Dzięki temu można zaoszczędzić nieco miejsca w pomieszczeniu. Jeśli jednak potrzebujemy dużej szafy, to lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna konstrukcja. Przy ostatecznym wyborze mebla warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, nie można jednak zapomnieć także o wystroju wnętrza. Szafy narożne mają jednak pewne ograniczenia np. w postaci sposobu otwierania drzwi – z reguły montowane są w nich tylko drzwi uchylne.

  Przesuwna szafa dla dziecka

  Drzwi przesuwne w szafach są rozwiązaniem, które pozwala na wygodne użytkowanie szafy, nawet w małych pomieszczeniach. W takiej sytuacji nie musimy pozostawiać przestrzeni potrzebnej do otwarcia drzwi, tym samym w bliskim sąsiedztwie szafy możemy ustawiać inne szafki, fotele, kanapy, biurko czy łóżko. Jest to świetne rozwiązanie dla pokojów dziecięcych, gdzie zabawki i pozostałe wyposażenie zajmują każdą wolną przestrzeń.

  Jedno, dwu i trzydrzwiowe szafy

  Szafy różnią się pomiędzy sobą również wielkością. Do wyboru mamy szafy jedno, dwu lub nawet trzydrzwiowe. Dostępne są również szafy z wbudowanymi regałami zewnętrznymi, które są nie tylko funkcjonalne, ale również wyglądają niezwykle interesująco i nowocześnie. Im większą wybierzemy szafę, tym więcej pomieścimy w niej rzeczy. Co istotne, współczesne szafy, za sprawą funkcjonalnie rozmieszczonych półek i szeregu akcesoriów, takich jak specjalne szuflady i organizery, świetnie zastępują tradycyjne szafki, komody i regały.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *