background img
banner

  Jak wybrać alkomat?

  5 lat temu przez

  Niestety w naszym kraju nadal często spotkać można kierowców wsiadających za kierownicę po spożyciu alkoholu. Znaczny odsetek są to osoby, które nie mają świadomości tego, że są pod wpływem alkoholu – często imprezowały poprzedniego dnia i wracają do domu. Nie każdy jednak wie jak duży wpływ ma alkohol na jakość prowadzenia przez nas samochodu i odbierania różnych bodźców, kluczowych podczas tej czynności. Zatem co zrobić, by upewnić się czy faktycznie możemy już prowadzić? Jak znaleźć dobre alkomaty z atestem? Z pomocą przychodzą podręczne alkomaty, które znakomicie spełniają tą rolę. Posiadając tego typu urządzenie będziemy mieć pewność, czy jesteśmy gotowi do drogi, która nas czeka.

  alkomaty z atestem

  Czym kierować się podczas zakupu alkomatu?

  Decydując się na zakup alkomatu zacznijmy od sprawdzenia danej firmy. Postarajmy się zebrać na jej temat jak najwięcej informacji. Idealnie będzie, jeśli wybrany przez nas producent zaoferuje nam serwis danego urządzenia oraz jego okresową kalibrację. Tylko w ten sposób będziemy mogli być pewni wyników wskazywanych przez nasz alkomat, a także zadbamy o jego sprawność przez dłuższy czas. Starajmy się również polegać na opiniach naszych znajomych, lub osób które korzystają z wybranego modelu alkomatu.

  Zastanówmy się również, czy kupowany przez nas alkomat będzie przeznaczony do sporadycznego, regularnego, czy masowego stosowania dla wielu osób, np. w przypadku firm transportowych, bądź budowlanych. Korzystajmy również z porównywarek cen w różnych sklepach internetowych. Często ceny bardzo się wahają, więc szukając różnych ofert  możemy zaoszczędzić znaczną kwotę.

  Jednorazowe testy trzeźwości – czy można im zaufać?

  Pamiętajmy, że od dokładności wykonanego testu zależy zdrowie, bezpieczeństwo oraz życie nasze i naszych pasażerów. Nie oszczędzajmy na wyborze najtańszych testów jednorazowych. Postarajmy się korzystać ze sprawdzonych produktów, które zapewnią nam dokładność pomiaru i utwierdzą w przekonaniu o zdolności do prowadzenia samochodu. Często zapominamy również o zapoznaniu się z instrukcją obsługi, w której opisane jest krok po kroku jak powinno wyglądać dobrze wykonane badanie.

  Pamiętajmy, że prowadzenie samochodu po alkoholu jest poważnym przestępstwem, za które grozi nam nie tylko dożywotnia utrata uprawnień do kierowania pojazdami, ale również kara więzienia. W 2018 roku złapano 104 664 kierowców pod wpływem alkoholu. Jeśli mamy wątpliwości co do wskazań naszego alkomatu, pamiętajmy by udać się na najbliższy komisariat policji, gdzie bezpłatnie możemy poddać się badaniu trzeźwości i tym samym skontrolować działanie naszego urządzenia.

  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *