background img
banner

  Jak udekorować stół?

  11 lat temu przez

  Stół to centralne miejsce każdego domu. To przy nim zasiadamy do kolacji wigilijnej czy śniadania wielkanocnego. Bez względu na okazję, warto zadbać o fantazyjne udekorowanie i nakrycie. Pięknie przystrojonym stołem z pewnością zaskoczymy rodziców lub naszych przyjaciół podczas sobotniego spotkania.

  Rzeczy, których potrzebujesz:
  obrus, wazon, sztuczne lub żywe kwiaty, kolorowe serwetki, szklane miseczki, cukierki

  Jak udekorować stół

  1. Najpierw wybierz obrus. Od Ciebie będzie zależało czy będzie on klasyczny czy bardziej nowoczesny. Pamiętaj, że biały obrus wcale nie musi być nudny. Fantazyjnie hafty czy wzory mogą na nowo ożywić nawet taki materiał, który ma wiele lat. Jeśli wolisz intensywne barwy – wybierz taki kolor tkaniny, który będzie dobrze współgrał z kolorem zastawy i przede wszystkim – kuchni czy jadalni.
  2. W środkowej części stołu ustaw wazon z kwiatami. W okresie wiosenno-letnim kupuj świeże kwiaty lub pozbieraj je na działce lub łące. W jesieni doskonałą alternatywą dla kwiatów będą kolorowe liście, a w zimie – stroik z iglaków. Możesz także skorzystać z kwiatów sztucznych, które oferują sklepy z dodatkami dla domu. Jeśli stół jest większy – kup ich kilka i stwórz z nich bukiet. Jedna sztuczna roślina sprawdzi się tylko w wypadku mniejszego stołu.
  3. Doceń serwetki. Jeśli sądzisz, że ich miejsce jest jedynie obok talerza, to bardzo się mylisz. W sklepach jest szeroki wybór serwetek w rozmaitych kolorach i wzorach – wybierz te, które najbardziej pasują do Twojego nakrycia. Stwórz z nich fantazyjne kwiaty, rulony lub zwierzątka i postaw przy każdym nakryciu. Jak je zrobić? W internecie znajdziesz dziesiątki stron poświęconych sztuce składania serwetek.
  4. Na stole możesz rozstawić malutkie, kolorowe miseczki, które wypełnisz np. cukierkami czy kolorowymi ciasteczkami (te możesz przykryć szklaną pokrywą, aby nie wyschły zbyt szybko).  Równie dobrze możesz użyć małe talerzyki lub po prostu dwie większe szklane misy, które wypełnisz ulubionymi przysmakami. Jeśli dopilnujesz, by słodkie smakołyki nie zniknęły ze stołu zbyt szybko – będą one świetnym dopełnieniem przygotowanej przez Ciebie dekoracji.
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *