background img
banner

  Jak tanio urządzić mieszkanie

  11 lat temu przez

  Zakup mieszkania to w dzisiejszych czasach poważna inwestycja. Jeżeli jest to lokal z drugiej ręki możemy liczyć, że pewne jego elementy pozostawione przez poprzednich właścicieli mogą jeszcze i nam posłużyć. Jednak jeśli zdecydujemy się na zakup zupełnie nowego mieszkania w stanie deweloperskim, sami będziemy musieli zadbać by je wyposażyć na początek, w przynajmniej te podstawowe rzeczy. Takie urządzanie mieszkania może nas sporo kosztować, wtedy będziemy musieli poszukać na czym da się zaoszczędzić.

  HaftCiężko zrezygnować z tak podstawowych rzeczy jak meble czy niezbędny sprzęt AGD, tu nie warto zbytnio oszczędzać, gdyż powinien on posłużyć na m na dłużej. Znacznie lepiej okroić budżet przeznaczony na dekoracje wnętrz gdyż to szybko i stosunkowo łatwo można zmienić. Jeśli odbierzemy klucze do naszego nowego mieszkania powinniśmy zacząć od największych inwestycji. W pierwszej kolejności, o ile jest taka potrzeba, podłączamy wszystkie media jak woda lub gaz. Na ścianach w kuchni i łazience kładziemy płytki, a także wybieramy podłogi do wszystkich pomieszczeń i malujemy ściany. Jeśli ten etap mamy za sobą pozostaje zakup mebli i innego potrzebnego wyposażenia.

  Na koniec pozostaje wybór drobnych artykułów dekoracyjnych, jaki firanki czy dywany. W sklepach wybór tego typu przedmiotów jest olbrzymi i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatnio panuje moda na nowoczesność, choć wyraźnie zauważalny jest powrót do klasyki a nawet motywów ludowych. Swoją drugą młodość przeżywają obrusy haftowane, ręcznie malowane, ceramiczne talerze, które mogą zawisnąć na ścianie kuchni lub jadalni a także krzesła lub wieszaki na ubrania w stylu retro. Łączenie nowoczesnego designu z zupełnie przeciwnym trendem wcale nie jest łatwe i z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu.

  Z drugiej jednak strony, jeśli lepiej się nad tym zastanowimy, możemy dojść do wniosku, że nie jest to wcale taki zły pomysł. Przecież sporo takich starych przedmiotów można kupić za niewielkie pieniądze lub znaleźć w szufladach naszych dziadków. Dobrym przykładem będą tu koronki koniakowskie, których często zapomniane leżą gdzieś schowane głęboko. W naszym nowym mieszkaniu mogą ozdobić stół lub komodę. Wiele ozdób możemy wykonać we własnym zakresie. Dzbanek na kwiaty może zastąpić kolorowo pomalowana stara butelka, a ciekawie upięty kawałek tkaniny kupiony, jako resztka materiału będzie idealną dekoracją okna.
  Pamiętajmy, że do sumy potrzebnej na zakup mieszkania musimy doliczyć zawsze jakiś zapas niezbędny by móc je urządzić na tyle by można było w nim zamieszkać. Są rzeczy, na których da się zaoszczędzić, jednak część inwestycji wykonywanych jest na lata, dlatego powinny być wykonywane solidnie i z trwałych materiałów.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *