background img
banner

  Jak skutecznie prostować zęby

  5 lat temu przez
  aparat ortodoncyjny

  Prostowanie zębów zazwyczaj kojarzy się z dużymi aparatami na zęby, bólem oraz częstymi wizytami u ortodonty w celu poprawienia aparatu. Te czasy powoli przemijają pojawiają się nowe mniej inwazyjne rozwiązania, które zdecydowanie bardziej przypadają do gustu osobom borykającym się z wadami zgryzu.

  Wizyta u ortodonty

  Chcąc poprawić stan swojego uzębienia należy rozpocząć przygodę od wizyty u ortodonty. Musi on dokładnie zbadać układ zębów oraz rozważyć wszystkie opcje leczenia. Niektóre metody wymagają usunięcia kilku zębów a następnie na założeniu aparatu stałego. Inne zaś obejmują założenie nakładek Invisalign, które skutecznie korygują zgryz oraz niwelują lukę między zębami.

  Ortodonta Warszawa

  Aparat stały jest nieco problematyczny, trzeba uważać podczas jedzenia oraz często odwiedzać ortodontę, aby ten poprawił druciki lub wymienił gumki. Nakładki natomiast trzeba nosić 20h dziennie codziennie, ale można je samemu ściągać do jedzenia czy też mycia. Sprawiają więc mniej trudności dla pacjenta. Co ważne są praktycznie niewidoczne, więc nie trzeba się wstydzić.

  Prostowanie zębów nie jest łatwym oraz krótkim zadaniem. Wiele osób boi się nosić aparat ze względu na długie, często wieloletnie jego użytkowanie oraz towarzyszący temu ból. Niestety wizja zdrowego i pięknego uśmiechu jest niezwykle kusząca.  Nowe metody prostowania uzębienia są bardziej dyskretne oraz praktycznie. Z tego względu zdobywają coraz to większe grono sympatyków.

  Jak dbać o zęby

  Jeżeli posiadamy stały aparat powinniśmy uważać na to co jemy. Fusy od kawy, czy też ziarenka słonecznika skutecznie zabrudzą aparat a jego wyczyszczenie to niekiedy spore wyzwanie. Inaczej ma się sytuacja z nakładkami. Możemy je zdjąć następnie przystąpić do spożycia pokarmu i założyć je powrotnie. Jest to bardzo wygodne, szczególnie przy młodszych dzieciach, dla których dbanie o aparat często jest przykrym obowiązkiem i nie chcą tego robić.

  Dobór odpowiedniej metody leczenia wad zgryzu musi dokonać ortodonta. Wszelkie inne samodzielne próby mogą przynieść brak efektów lub wprowadzić pogorszenie układu zębów. Dlatego odradza się zakup gotowych nakładek oraz samodzielne prostowanie zębów.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *