background img
banner

  Jak rozwijać pracowników swojej firmy?

  6 lat temu przez
  BUR

  Niestety, ale w Polsce wciąż niewiele osób rozumie znaczenie takich elementów, jak kapitał ludzki w danym przedsiębiorstwie. Kapitał ludzki, a więc pracownicy oraz ich konkretne umiejętności, które to wykorzystane mogą być w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań lub opracowywania dużo efektywniejszych i szybszych metod produkcji.

  Jak szkolić pracownika?

  Standardowym typem edukacji pracowniczej są programy z zakresu marketingu oraz reklamy. Jest to absolutne minimum, które bezwzględnie musi być przestrzegane. W ramach kursów prowadzonych przez BUR w oparciu o obserwacje można stwierdzić pozytywne zmiany w przedsiębiorstwach, które skorzystały z unijnych programów szkolenia pracowników. Olbrzymią bolączką, szczególnie w kontekście niedoborów pracowniczych pozostaje ograniczenie możliwości szkoleniowej w większości zakładów pracy. Prywatni inwestorzy niechętnie realizują nakłady, które przeznaczone by były na rzecz edukacji pracowniczej. Pracownik wysłany na delegację, wraz z opłaceniem egzaminatorów oraz innych świadczeń niezbędnych do przebycia całości ścieżki edukacyjnej. To jednak sporo kosztuje i przedsiębiorcy wolą minimalizować ofertę szkoleń, gdyż zwyczajnie się im to nie opłaca.

  Czy jest jakaś alternatywa dla firm?

  Przedsiębiorstwa mogą śmiało wykorzystać wszelkiego rodzaju kursy doskonalące, które zawiera w sobie tzw. baza usług rozwojowych. W ramach BUR możliwe jest przeszukiwanie szkoleń, poszukiwanie rożnych ofert szkoleń oraz metod finansowania. Przez stronę i aplikację w systemie BUR można dokładnie śledzić to, z jakich produktów edukacyjnych korzystają nasi pracownicy lub nasza firma. System została wdrożony jako element implementacji środków z Europejskiego Funduszu Społecznego – głównie dlatego, iż oferta dotowanych kursów jest bardzo szeroka i ciężko byłoby zebrać różne instrumenty dla zróżnicowanych przedsiębiorstw w ramach jednej strony internetowej. Tak działa jednak witryna BUR, która daje szybki i przystępny dostęp do potrzebnych nam informacji i źródeł. Warto się więc z tym zapoznać w aktualnej sytuacji.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *