background img
banner

  Jak można nazwać psa? Ciekawe pomysły

  4 lata temu przez
  imię psa

  Pojawienie się w domu małego psa to niezwykłe wydarzenie. To nie tylko wiele radości i przyjemności, lecz również obowiązków. Tych związanych z koniecznością kupienia psiakowi misek czy też legowiska, lecz również tych o wiele poważniejszych. A nie ma nic ważniejszego niż to, jak właściciel nazwie swojego psa.

  Dlaczego to tak ważne?

  Dlaczego w ogóle warto się zastanawiać nad tym, jak można nazwać psa? Ciekawe pomysły na imię powodują, że pies może wabić się właściwie w każdy sposób, jaki tylko zamarzy sobie właściciel. Jak się jednak okazuje, nie do końca. Imieniem nie tylko określa się w pewien sposób charakter psa, lecz przede wszystkim wpływa na lepszą nad nim opiekę. Źle dobrane imię może sprawiać wiele problemów, podczas gdy to dobre, spowoduje, że opieka nad psem stanie się o wiele łatwiejsza.

  Jak można nazwać psa?

  O czym jednak trzeba pamiętać, gdy szuka się ciekawych pomysłów na to, jak można nazwać psa? Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, aby wybierane imię było krótkie i co najważniejsze dźwięczne. Chodzi o to, aby pies mógł w bardzo łatwy sposób orientować się, że chodzi właśnie o niego. Psiaki wprost uwielbiają takie spółgłoski jak „r”, czy też „dż”, dlatego też warto wybierać imiona, w których się one znajdują. Pamiętać trzeba również o tym, że imię musi być krótkie. Dwuczłonowe imiona będą znacznie trudniejsze do zapamiętania przez psa, co oczywiście może powodować dla niego i dla nas problemy. I choć są również ciekawe pomysły dwuczłonowych imion, to jednak lepiej z nich zrezygnować.

  Czy imię powinno być oryginalne?

  Ciekawe pomysły na imię dla psa mają to do siebie, że są popularne. Nie trudno jest więc znaleźć psy, które wabią się Reksio lub Szarik. Często nawet w niewielkiej odległości od siebie można spotkać wiele psów o tym samym imieniu. Jak łatwo się domyślić, powoduje to spore problemy.
  Z tego powodu o wiele lepszym pomysłem jest wybranie imienia, które jest oryginalne i raczej mało spotykane. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że pies zacznie reagować na nie swojego właściciela, co może doprowadzić do sporych nieprzyjemności.

  Czy można zmienić psie imię?

  Często zdarza się tak, że wzięty ze schroniska pies posiada brzydkie, odziedziczone po byłych właścicielach imię. Czy można je zmienić? Choć wydaje się to nieco dziwne, to jednak tak. Psy bardzo łatwo uczą się takich rzeczy, więc już po niedługim czasie treningu, można psa przyzwyczaić do zupełnie innego imienia.

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *