background img
banner

  Jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza

  13 lat temu przez

  Wiele kobiet ma problem z doborem właściwego biustonosza i dotyczy to zarówno kobiet, które noszą standardowe rozmiary jak również te, które noszą duże rozmiary biustonoszy. Zazwyczaj kobiety zwracają uwagę na cenę, kolor czy rozmaite wykończenia, zamiast na to czy biustonosz spełnia właściwie swoje funkcje.

  W sklepach można znaleźć różnorodne rozmiary biustonoszy, nie każda kobieta wie na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Istnieją dwa parametry, które pomogą właściwie dobrać rozmiar do danej sylwetki. Pierwszym z owych parametrów jest obwód pod biustem, który najlepiej mierzyć podczas wydechu. Drugim parametrem jest obwód na wysokości mostka, pomiar należy wykonać kilka razy a ostatecznym wynikiem będzie wynik największy. Mając już te wymiary możemy przystąpić do wyboru odpowiedniego biustonosza. Natomiast sama miseczka biustonoszy jest właśnie określana na podstawie obwodu pod biustem, dlatego im większy obwód pod biustem tym większa miseczka.

  Samo określenie rozmiaru biustonosza nie jest jednoznaczne z tym, że będzie on pasował na kobietę. Najlepszym sposobem na określenie tego czy stanik jest dobry na daną osobę jest zmierzenie go przed kupnem. W ten sposób każda kobieta może określić czy dany biustonosz będzie prawidłowo spełniał swoją funkcję a najważniejsze czy będzie się dobrze w nim czuła.

  Źle dopasowany biustonosz może zniekształcać biust a także powodować nieodwracalne zmiany w postawie sylwetki. Dlatego każda kobieta na kupno tego rodzaju bielizny powinna poświęcić znacznie więcej czasu, a w przypadku niestandardowych wymiarów skorzystać z porad ekspertów.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *