background img
banner

  Jak czyszczą dywany profesjonalne firmy?

  13 lat temu przez

  Mało kto wie, co żyje w jego dywanie, jakie zanieczyszczenia skrywa samochodowa tapicerka, czy jak świetnym środowiskiem życia dla bakterii i drobnoustrojów jest wykładzina, która leży niepozornie na podłodze w przedpokoju. Tymczasem wylana kawa, zaschnięte błoto, sierść kochanego zwierzaka jest doskonałą okazją do rozwoju grzybów i roztoczy. Nawet najlepsze domowe sposoby i babcine metody nie są w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń zgromadzonych we włóknach naszych dywanów.

  Profesjonalne firmy,  które na co dzień zajmują się sprzątaniem mają na swoim wyposażeniu szeroki wybór past, płynów, proszków oraz specjalistycznego sprzętu, które skutecznie usuwa zabrudzenia, nawet te wieloletnie i zaschnięte.  Coraz częściej pranie dywanów odbywa się przez rozpylanie wody ze środkiem chemicznym pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu brud sam odpryskuje się od czyszczonej powierzchni. Chemiczne impregnaty zapobiegają przy tym sklejaniu się włókien, co chroni wykładziny przed kolejną dawką zanieczyszczeń.  Czyszczenie dywanów w ten sposób daje zadowalające efekty, mimo, że powierzchnia dywanu nie zostaje całkowicie przemoczona na zewnątrz, a środek czyszczący nie rozpryskuje się.  Pranie wykładzin przez specjalizujące się w tym firmy odbywa się przy użyciu odkurzaczy i innych sprzętów, którymi na pewno nie dysponujemy w domu.

  Można odświeżyć dywan, usunąć nieprzyjemne zapachy, lekkie zabrudzenia, ale takie pranie na pewno nie zwalczy zaschniętych plam, ani zamieszkałych tam bakterii.  Nie należy obawiać się, że stosowane środki chemiczne zniszczą dywan, czy tapicerkę, ponieważ nie zawierają one wybielaczy. Nie stanowią też najmniejszego zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

  W obecnych czasach czyszczenie wykładzin przez profesjonalistów jest bardzo popularne, dzięki czemu ceny za te usługi nie są wygórowane. Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia i wielkości wykładziny, dywanu, czy tapicerki.

  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *