Utworzenie specjalnej strony, na której zgłosić będzie można przejawy dyskryminacji to jeden z elementów projektu „Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia”. Serwis został uruchomiony na zlecenie Kancelarii Premiera.
„Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia” to unikalny w skali całej UE projekt, za którego realizację odpowiedzialne jest Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania. Dodatkowo jest on współtworzony przez dwie polskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński oraz Szkołę Główną Handlowa. Celem projektu jest przede wszystkim promowanie idei równego traktowania oraz walka z przejawami dyskryminacji. Zakłada on również uwrażliwienie na krzywdę ludzi, którzy dostali dotknięci zjawiskiem dyskryminacji. Aby umożliwić sprawne działanie i realizację założeń projektu powstanie tzw. sieć koordynatorów ds. równego traktowania. Dodatkowo na terenie całej Polski przeszkolonych zostanie niemalże 400 urzędników.
Strona internetowa dostępna pod adresem www.siecrownosci.gov.pl (za realizację której odpowiada Internet Software House Ideo Sp. z o.o.) została połączona ze specjalną, dedykowaną platformą, z której korzystać będą koordynatorzy ds. równego traktowania. Dzięki niej będę oni otrzymywać wszelkie zgłoszenia płynące od internautów.
Organizatorzy chcą, aby serwis był przede wszystkim kompleksową bazą informacji o problemie dyskryminacji oraz uświadamiał o jej przejawach. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej struktury całego serwisu, jego aktualizacja jest bardzo szybka i intuicyjna. Dodatkowo, zintegrowanie strony z newsletterem oraz mediami społecznościowymi umożliwi znaczne zwiększenie zasięgu informacji, które publikowane będą w serwisie.
Aby serwis był dostępny na wszystkich internautów i wpisywał się w idee równego traktowania został on dostosowany również dla osób niedowidzących oraz niewidomych.