background img
banner

  Instruktorzy jazdy w Wielkiej Brytanii

  13 lat temu przez

  W Anglii można spotkać wiele firm oferujących naukę jazdy w Londynie. Ich oferta skierowana jest nie tylko do osób, które chcą dopiero uzyskać dokument prawa jazdy, ale także do kierowców już go posiadających. Ruch lewostronny jest jedną z cech charakterystycznych Wielkiej Brytanii, dlatego też przyjeżdżający mają problemy z zasadami ruchu drogowego na brytyjskich drogach. To właśnie z myślą o nich powstały jazdy doszkalające.   

  Decydując się na udział w kursie jazdy w Anglii należy zwrócić szczególną uwagę na osoby, które go prowadzą. Otóż naukę jazdy może poprowadzić każda osoba mająca 21 lat i posiadająca przynajmniej od 3 lat prawo jazdy z UK lub jednego państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Jednak za naukę pod okiem osoby prywatnej – kolegi czy osoby z rodziny nie może zostać pobrana opłata, ponieważ stanowi to przestępstwo. Prawo do pobierania opłaty za naukę jazdy w UK posiadają jedynie legalni instruktorzy jazdy.

  Licencjonowany instruktor jazdy po odbyciu specjalistycznych szkoleń oraz zdaniu egzaminów powinien posiadać specjalną naklejkę na szybkie samochodu. Może to być nalepka z oznaczeniem PDI lub ADI. Pierwszą z nich czyli Potential Driving Instructor otrzymują instruktorzy posiadający uprawnienia do prowadzenia szkoleń, ale nie zdali jeszcze ostatniego egzaminu. Natomiast ADI –  Approved Driving Instructor to w pełni wykwalifikowani instruktorzy jazdy. Systematyczna kontrola przez DSA potwierdza fakt, iż mamy do czynienia z profesjonalistami.

  Warto zdecydować się na taki kurs, ponieważ po pierwsze płacąc mamy pewność iż zostaniemy odpowiednio przygotowani do egzaminu na prawo jazdy, a następnie wyruszenie na drogę znając doskonale brytyjski kodeks drogowy.  Po drugie instruktorzy objęci są specjalnym ubezpieczeniem, dlatego też w przypadku jakichkolwiek stłuczek nie będziemy pociągani do odpowiedzialności.

  Jeżeli zdecydujemy się na kurs nauki jazdy w Anglii czy też jazdy doszkalające najpierw musimy upewnić się czy mamy do czynienia z licencjonowanymi instruktorami, czy też z krętaczami.

  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *